Zverev çılgına döndü! Turnuvadan ihraç edildi

Semedov

New member
Erkekler tenisinde dünya 3 numarası Alezander Zverev, Meksika kenti Acapulco’da düzenlenen ATP turnuvası çiftler maçı sırasında ve maçın akabinde hakeme büyük reaksiyon gösterdi.

Maç sırasında topun düştüğü yerle ilgili hakemle uyuşmazlık yaşayan Zverev, ağır itirazlarının akabinde hakeme ‘Sen bir aptalsın’ dedi.

Alman eşi Kevin Krawletz ile çiftlerde çaba eden Zverev, İngiliz Daniel Evans – Jamie Murray çiftine 6-3 ve 6-4’lük setler kararı 2-0 yenilerek turnuvadan elendi. Maç sonunda yerine gerçek geçen Zverev, hakem kulesinin kenarına raketiyle tekraren sert bir biçimde vurdu.

Tenis dünyasında gündem olan bu imgelerin akabinde Zverev, teklerde devam ettiği turnuvadan ihraç edildi.

Zverev’in ihraç edilmesiyle Gojowczyk maç oynamadan ismini üst tipe yazdırdı.

BİRİNCİ ÇEŞİTTE TARİHİN EN GEÇ BİTEN MAÇINI OYNAMIŞTI

Zverev, Acapulco’daki turnuvanın birinci gününde Jenson Brooksby ile tarihe geçen bir maç oynamıştı. 3 sete giden müsabaka, mahallî saatle 04:54’te bitmiş ve tenis tarihinin en geç biten maçı olarak kayıtlara geçmişti.

KIZ ARKADAŞINA ŞİDDET UYGULADIĞI TEZ EDİLİYOR

Alexander Zverev’in eski kız arkadaşı Olga Sharipova, Alman tenisçinin alakaları sırasında kendisine şiddet uyguladığını açıklamıştı.

Sharipova, kelam konusu olayı şu sözlerle anlatmıştı:

Bir gün biraz geç kaldım ve yanına geldiğimde, arbede etmeye başladık. Bir yastıkla beni boğmaya çalıştı. Öbür odaya kaçmaya çalıştım lakin müsaade vermedi. Birinin bizi duyamayacağından telaşlıydım lakin sonunda elinden kurtuldum ve koşarak uzaklaştım.

Otelde saklandım fakat geldi ve beni buldu. tekrar odaya dönerek konuşmamız gerektiğini söylemiş oldu. O noktada diyaloğun bir manası olmadığını anladım. Korktum ve kaçtım. Beni duvara itti. Bahtıma birkaç kişi geldi ve onlarla sokağa kaçtım. Yalınayak sokaktaydım. Telefonumla bir arkadaşımı aradım ve onun ailesinin yanına sığındım.

Her şeyim; param, evraklarım odada kaldı. Bana bildiri attı ve ben de konuşmamız gerektiğini düşünerek otele geri döndüm. Lobide bekliyordum ve gelip yeniden bağırmaya başladı. Eşyalarımı lobiye attı lakin pasaportum yoktu, meskene geri dönemedim.

Bir gün daha sonra meskene geldi. Etrafımızda tanıdık beşerler olduğu için olağan konuştuk ve alakamız devam etti. daha sonra ayrılmaya karar verdik lakin sebebi ile ilgili konuşmaya hazır değilim. Ardında birfazlaca insanın olduğu bir kıssası var.

Bana elini kaldırdığı birinci an bu değildi. Her seferinde unutmaya çalıştım ve kendimi suçladım lakin otelde yaşadığım nitekim korkutucuydu. ömrüm boyunca bu kaygıyı yanımda taşıyacağım.

HAKKINDA SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Sharipova’nın savlarını yalanlayan Alexander Zverev ile ilgili şiddet soruşturması devam ediyor.