Yeni bir FAFSA formu, öğrenci yardımında yapılan değişikliklerle birlikte gelir

Vefa

Global Mod
Global Mod
2024-25 öğretim yılı için, FAFSA olarak bilinen üniversite mali yardım formunun uzun zamandır beklenen, sözde kullanıcı dostu versiyonu tanıtıldı.

Bir FAFSA’yı (Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuru) tamamlayanların üniversiteye devam etme olasılıklarının daha yüksek olduğu tespit edildiğinden, yeni form öğrenci yardımı başvuru sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor. Formu güncellemeye ek olarak, federal hükümet, on yıllardır yapılan en büyük revizyonun bir parçası olarak federal yardım için uygunluğu genişletiyor.

Ancak aynı anda okuyan birden fazla çocuğu olan bazı aileler destek için daha az uygun olabilir. Bunun nedeni, revizyonun aynı zamanda formun altında yatan fayda formülünü düzene sokarak “kardeş indirimi”ni etkili bir şekilde ortadan kaldırmasıdır.

Wellesley College’da ekonomi profesörü ve Brookings Enstitüsü’nde yabancı bir araştırmacı olan ve önümüzdeki değişikliklerle ilgili bir raporun yazarlarından biri olan Phillip Levine, “Kazananlar ve kaybedenler var” dedi.

Üniversite öğrencileri, federal hükümetten mali yardım almak için her yıl formu göndermelidir. Birçok eyalet ve kolej de kendi yardımlarını federal forma dayandırır. FAFSA, öğrencilerin ve ebeveynlerinin gelirleri ve varlıkları hakkında ayrıntılı mali bilgiler toplar ve yüksek öğrenim hibeleri, bursları ve kredilerine açılan bir kapı görevi görür. Kongre, 2020’de hem formda hem de formülde yapılan değişiklikleri onayladı, ancak Eğitim Bakanlığı’nın güncellemeyi tamamlaması birkaç yıl sürdü.

Yardım hesaplamalarından daha fazla aile gelirinin çıkarılması gibi bazı değişiklikler, mali yardıma uygunluğu artırma eğilimindedir. National College Attainment Network’ün stratejik programlama kıdemli direktörü MorraLee Keller, daha fazla öğrencinin federal ihtiyaç temelli Pell Burslarına hak kazanacağını ve daha önce kısmi burs alanların daha büyük miktarlarda burs almaya hak kazanacağını söyledi.

Ancak güncelleme, üniversitede birden fazla çocuğu olan aileler için bir indirimi de ortadan kaldırdı. Üniversite öğrencilerinin yaklaşık üçte birinin, aynı zamanda kayıtlı olan bir kardeşi olduğunu söyleyen Dr. Levine. Birden fazla üniversite öğrencisi olan bazı ailelerin uygunluk koşullarındaki değişikliğin önemli ve beklenmedik olabileceğini söyledi – özellikle de önümüzdeki okul yılı için yardım paketlerinde bir değişiklik görecek olan halihazırda kayıtlı öğrenciler için.

“Fiyatları yakında çok yükselecek ve onlar bunu bilmiyorlar” dedi Dr. Levine. Raporu, ailelerin yardımlarının yaratabileceği etkiyi değerlendirmek için kullanabilecekleri çevrimiçi bir araç içeriyor.

Değişikliğin bir nedeni, bir üniversite eğitimini finanse etmenin artık uzun vadeli tasarruf ve borçlanmayı içermesi ve çoğu insanın bunu mevcut gelirleriyle ödeyememesidir. Bu nedenle, ikizleri veya aynı yaşta üniversiteye giden çocukları olduğu için ailelere ara vermek haksızlıktır, ancak çocukları birbirinden daha uzak olan insanlar değil.

Yeni formülün öğrenci ve velilere herhangi bir uyarı yapılmadan yürürlüğe girmesi endişe verici” dedi. Levine. “Sorun şu ki, bir anahtarı çeviriyorsunuz,” dedi ve bazı mevcut öğrencilere potansiyel olarak daha büyük bir muafiyet için hazırlanmaları için çok az zaman verdi. Bazı kolejler mali yardım paketlerini telafi etmek için ayarlayabilir, ancak bu, kurumun mali durumuna bağlıdır.

Bir mali yardım uzmanı olan Mark Kantrowitz, kardeş indiriminin kaldırılmasının en büyük etkiyi orta ve yüksek gelirli öğrenciler üzerinde yaratacağını söyledi.

Ulusal Öğrenci Bursu Birliği kamu politikası ve federal ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Karen McCarthy, üniversitedeki öğrenci sayısı artık federal formülde bir faktör olmasa da, FAFSA’nın üniversitedeki aile üyelerinin sayısı hakkında hala bir sorusu olduğunu söyledi. yöneticiler. Üniversiteler bilgileri dikkate alabilir ve “mesleki yargı” olarak bilinen bir süreçle düzeltmeler yapabilir.

Bir öğrenci bir üniversiteden yeterli olmayan bir yardım paketi alırsa, Bayan McCarthy, “Ne yapılabileceğini görmek için mali yardım ofisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim” dedi.

Formda beklenen diğer değişiklikler arasında, bir ailenin ne kadar ödemek zorunda kalabileceğini tahmin eden kafa karıştırıcı “beklenen aile katkısı” rakamının, bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği mali yardımın miktarına ilişkin bir tür kılavuz olan “öğrenci ödeneği endeksi” ile değiştirilmesi yer alır. kalifiye olur.

Federal hükümet, formdaki soru sayısının büyük ölçüde azaltıldığını söylüyor, ancak Bayan McCarthy, yanıtlamanız gereken sayının durumunuza bağlı olduğunu söyledi. Yine de aileler için daha kolay bir süreç olacağını düşünüyoruz” dedi.

Örneğin, Federal Gelir Vergisi formlarının İç Gelir Servisi’nden uygulamaya aktarımı kolaylaştırıldı ve kullanıcılar aktarımı onayladıktan sonra, birden fazla zahmetli adım gerektirmek yerine sorunsuz olması gerektiğini söyledi Bayan McCarthy.

İşte yeni formla ilgili bazı sorular ve cevaplar:

Yeni FAFSA’yı ne zaman gönderebilirim?

Son yıllarda, form 1 Ekim’de çevrimiçi olarak kullanıma sunuldu. Ancak Federal Öğrenci Yardımı Dairesi’ne göre, bu yıl yalnızca Aralık ayında henüz belirlenmemiş bir tarihte sunulacak. Bu, birçok öğrencinin, Yeni Yıl’ın başında başlayan eyalet önceliği son teslim tarihlerini karşılamak için formu doldurması için gereken süreyi azaltacaktır. (Birçok eyalette, yardım ilk gelene ilk hizmet esasına göre dağıtılır, bu nedenle erken başvurmak yardım alma şansınızı artırır.)

Devlet Yüksek Öğrenim İcra Memurları Derneği başkan yardımcısı Dustin Weeden bir e-postada Mart son teslim tarihlerinin en yaygın tarihler olduğunu söyledi. Bazı eyaletler, özellikle tarih ayın ilerleyen günleriyse, bu son tarihleri gelecek yıl için tutarken, California ve Tennessee dahil olmak üzere bazıları son teslim tarihlerini Nisan ayına kadar erteledi.

Weeden, Texas’ın gelecek yıl için 15 Ocak olan öncelik tarihini ayarlama sürecinde olduğunu söyledi.

Öğrencilerin bu sonbaharda hükümet kampanyalarını takip etmeleri ve formun normalden daha sonra kullanıma sunulacağını ve bazı değişiklikler getireceğini bilmelerini sağlamaları gerektiğini söyledi. “Bu sosyal yardım çabaları, bu sonbaharda eyaletler için en önemli önceliktir” diye ekledi.

Yeni forma hazırlanmak için şimdi yapabileceğim bir şey var mı?

Formu doldurmak için kullanıcı adı ve şifreden oluşan Federal Öğrenci Yardım Kartına ihtiyacınız vardır. Halihazırda bir rozetiniz yoksa, şimdi bir rozet oluşturmak, yeni form çıktığında zaman kazandırabilir. Kimlik kartı için çevrimiçi başvuruda bulunun. Sosyal güvenlik numaranıza, tam adınıza ve doğum tarihinize ihtiyacınız olacak. (Bayan Keller, şu anda FAFSA’yı kimliksiz çevrimiçi olarak doldurabileceğinizi ve bir imza sayfasında gönderebileceğinizi söyledi. Ancak Federal Öğrenci Yardım Ofisi web sitesi, yeni Form 2024-25’in kullanıcı kimlikleri gerektirdiğini söylüyor.)

Bay Kantrowitz, öğrencilerin, devletteki devlet kolejleri de dahil olmak üzere, karşılayabilecekleri bir koleje girebilmeleri için çeşitli kolejlere başvurmaları gerektiğini söyledi.

Oldukça rekabetçi bazı özel okullar, kurumsal mali yardım sağlamak için CSS profili adı verilen farklı bir biçim kullanır. Bu formun kardeşlere yardım etme yaklaşımını değiştirip değiştirmeyeceği belli değil. Formu yöneten kolej kurulu, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu değişiklikler önümüzdeki akademik yıl için hibeleri etkiler mi?

HAYIR. Bu ay veya Eylül’de başlayan okul yılı için mali yardım paketleri, Ekim 2022’de kullanıma sunulan 2023-24 okul yılı formunu temel alacaktır.