Yasin Öztekin: “Felipe Melo gaddardı, Gökhan Gönül’e karşı epey zorlandım…”

Semedov

New member
İşte o açıklamalar…

“En sevdiğim yemek: Eşimin yaptığı makarna”

En sevdiği ve sevmediği yemek sorusuna yanıt veren tecrübeli kanat forvet Yasin Öztekin, “Yemekten hoşlandığım epey yemek var. En sevdiğim yemek makarna. Yalnız bu eşimin yaptığı makarna. En sevmediğim yemek konusunda bir fikrim yok. Bence yemeklerin hepsi hoş. Sevmediğim bir yemek yok.”

“Oynadığım en yetenekli futbolcu: Rosicky, Pienaar ve Sneijder”

Oynadığı en yetenekli futbolcular sorusuna yanıt veren Yasin Öztekin, “Türkiye’de bana epey yardımcı olan Wesley Sneijder vardı. Saha ortasında ve haricinde bir ağabey gibiydi” dedi.

“Oynadığım en gaddar futbolcu: Felipe Melo”

birlikte ve rakip olarak oynadığı oyuncular içinde en gaddar futbolcunun Felipe Melo olduğuna dikkat çeken Yasin Öztekin, “Oynadığım en gaddar futbolcu Felipe Melo’ydu. Lakabı; Pitbull. Oyunu epey hoşuma gidiyordu. kimi vakit fazlaca karşıt bir insan olabiliyordu lakin sonuçta alanda onunla birlikte oynamak bir güç veriyordu. 6 numarada oynuyordu ve onun alanda olması bizlere güç katıyordu. Rakip kadro da biraz çekiniyordu. Melo aslında özünde âlâ bir insan ancak kimi vakit epeyce sert olabiliyor. Hem oyununu tıpkı vakitte kişiliğini beğeniyorum” diye konuştu.

“En epey bir şeyler öğrendiğim hoca Jurgen Klopp”

Jurgen Kolpp’tan öğrendiği ayrıntıları hala kullandığını lisana getiren Öztekin, “Futbol mesleğimde biroldukça hocayla çalıştım. en çok bir şeyler öğrendiğim hoca; Jurgen Klopp. Bunu söylerken bugün bile o devirde yaptığımız antrenmanı yapıyorum. Bana fazlaca yarar sağlıyor. Ne yaptığımı açıklamayacağım. Türkiye’de o kadar hocayla çalıştım ki herkesten bir şeyler öğrendim. her insanın güzel yanı ve zaafları var. O yüzden herkesten bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Tüm hocalara bana kattıkları için teşekkür ediyorum. Yeterli de olsa berbat de olsa sonuçta deneyim kazandık” formunda konuştu.

Messi mi Ronaldo mu?

Klasikleşen Messi ve Ronaldo sorusuna da karşılık veren Yasin Öztekin, “Christiano Ronaldo desem Lionel Messi’ye ayıp olacak. Tarz olarak ve başka özelliklerini de göz önüne alırsak tabi ki Ronaldo. Kendine epey düzgün bakıyor. Elinden gelenin en düzgününü her vakit yapıyor. Çok istekli ve istekli. Her maçta hırslı görüyorum o da fazlaca hoşuma gidiyor. Ronaldo şu anda 37 yaşında ve hala devam ediyor. O yüzden Ronaldo’yu epeyce beğeniyorum. Messi de dünyanın gelmiş geçmiş en yeterli oyuncularından bir tanesi” sözlerini kullandı.

Hagi mi Alex mi?

Hagi mi Alex mi sorusuna da samimiyetle karşılık veren Öztekin, “Alex De Sauza’ya karşı oynadım. Çok değişik bir oyuncuydu. Alanda sakin duruyor lakin yaptıkları işler bence süperdi. Alex’in verdiği paslar, oyun tarzı ve anlayışı üst seviyeydi. Gheorghe Hagi’yi ise Almanya’da küçükken televizyondan izleme talihi buldum. O periyot Galatasaray, Avrupa’da çaba ediyordu. bu biçimde da şutlarını fazlaca beğeniyordum. 2’si de Türkiye’ye gelmiş en yeterli yabancı oyunculardan. 2‘si içinde seçim yapmak istemiyorum. Zira ikisi de Türkiye’ye damga vurmuş oyuncular” açıklamasında bulundu.

Yasin Öztekin’i en hayli zorlayan defans oyuncusu

Kendisini en hayli zorlayan savunma oyuncuları sorusuna özgüvenli bir karşılık veren Yasin Öztekin, “Beni zorlayan birkaç defans oyuncusu vardı. Çekindiğim değil de zorlandığım, ikili gayrette uygun olanlar vardı. Beni zorlamaları değil de benim hazır olmamam bence zorluyordu. O yüzden hazır olduğumda kim olursa maça yeterli konsantre olursam yüzde 95 bir kasvet hayatıyorum. İsim vereceksek Gökhan Gönül ileri epeyce çıkıyordu. Çok ofansifti. ‘Ben mi çıkayım onu mu tutayım’ diye düşünüyordum. Göztepe’de Gassama’nın da 2’li uğraşı hayli güzeldi. Tüm rakip oyunculara hürmet duyuyorum. Hepsiyle de hoş güzel anılar biriktirdik” dedi.

Yakında 35. yaşına girecek olan tecrübeli futbolcu Yasin Öztekin, en şık ve en berbat gibir dahan futbolcular sorusunda ise şu tabirleri kullandı:

“En şık gibir dahan fazlaca kişi var. Makûs gibir dahan de epeyce kişi var. Futbolcular genelde spor giyiniyor. Ben de spor giyiniyorum. Egzersizden meskene gidiyorum. Şık ve berbat gibir dahanler var fakat isim vermek istemiyorum.”