Volkan Demirel: “bu biçimde bir maç hatırlamıyorum, orta hakem bile sakatlandı”

Semedov

New member
Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Konyaspor’u konuk eden ve olağan müddeti 4-4 biten uğraştan uzatmada attıkları golle 5-4 galip ayrılarak çeyrek finale yükselen Karagümrük’te Teknik Yönetici Volkan Demirel maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Demirel, “Öncelikle alandaki hakemlere, Konyasporlu oyunculara, kendi oyuncularıma, bugün maçı çeken ve bizimle olan spor muhabirlerine teşekkür ediyorum. Sıkıntı hava kaidesinde kadro alanda uğraş etti, sizler de dışarıda nazaranv yaptınız. Kazandığımız için memnunuz. Maçtan evvel de söylemiş oldum hem fizikî birebir vakitte saha içi tertibi olarak ligin en düzgün gruplarında biriyle oynadık. Bu ekibe karşı ekibimin fizikî performansı beni fazlaca memnun etti. Orta hakem bile sakatlandı, o denli bir maç oldu. 5-4 biten bir maçın keyfini çıkarmışlardır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Viviano hala üşüyordu”

Konyaspor’un ligin en organize grubu olduğunu söz ederek kelamlarını sürdüren Volkan Demirel, “Bence ligin en organize ekibi Konyaspor. İlhan Palut’u uzun vakittir takip ediyorum. Maç ortasında hayli hoş diyaloglarımız oldu. Konyaspor ile alakalı dönem başından bu yana kanılarım farklı” dedi. Maçta soğuktan titreyen Viviano’nun durumu hakkında da konuşan Demirel, “Topla en az temas eden oyuncu kalecidir. Viviano içeride formasını çıkarmadan sıcak bir duş aldı. Hala üşüyordu, duştan daha sonra kendisine geldi. Ben kendi mesleğimde de bu kadar uzun süren ve bu kadar gollü biten bir maç hatırlamıyorum. Futbol manasında keyifli oldu fakat bu maçta yer alanlar için kolay bir maç olmadı” açıklamasını yaptı.

“Takımın fizik gücü beni sevindirdi”

Maçta forma giyen isimlerin fizik gücünün çok yüksek olduğunu da söyleyen Volkan Demirel, “Tüm kadroyla alakalı söylemek istiyorum. Çok karakterli oyunculardan oluşan bir gruba geldim. Maçın başında Borini, Toure ve Emre Mor’un yedek kulübesinde oturması planlandı. Ben gol yemeden bu dakikalara kadar gelmesini planlamıştım ancak bu türlü devam etti. Skoru ele almak için plan yapmıştık. Bu planımız da golleri getirdi. Hoş bir maç oldu. Ekibi da fizikî olarak gördük. Fizik manasında uygun bir ekip vardı lakin şu anda daha da farklı bir durum kelam konusu. Bu da beni sevindirdi” diyerek kelamlarını tamamladı.