Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk: Asıl 5 Temmuz’da başlayacak!

KriptoKamil

New member
Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi ziyaretlerinin akabinde Fuat Sezgin Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, üretimi tamamlanan eğitim tesislerinin açılış merasimine katıldı. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde halk oyunları gösterisiyle devam eden merasimde, Bartın’daki okulların açılışı gerçekleştirildi. Bakan Selçuk, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle imajlı konuşup, kurdele keserek, açılışı yaptı.

‘GELECEĞE YATIRIM’

Bakan Selçuk, öğrencilerin daha keyifli eğitim görmeleri için çabaladıklarını söyleyerek, “Hep birlikte çocuklarımızın daha şen yuvalarda, daha keyifli biçimde eğitim- öğretim nazaranbilmeleri için el birliğiyle projeler yapıyoruz. Burada açacağımız okulların olağan olarak hayli teknik bilgileri var. Bunlarla sizleri sıkmak istemem ancak emin olun ki öğretmenlerimizin daha keyifli olacağı, çocuklarımızın daha keyifli olacağı ortamlar hazırlamak gayemiz. Çocuklarımızın okula severek, koşarak ve isteyerek gitmesi bir daha bizim dileklerimiz içinde. Tüm bunları yaparken istiyoruz ki çocuklarımız sanat manasında, spor manasında, kültür ve bilim manasında hayli daha yeterli yetişsinler, hayli daha donanımlı olsunlar. Bugün ilkokula başlayan çocuklar, 2040’a hakikat çalışma hayatına atılacaklar ve bize soru soracaklar. ‘Siz bizi neye hazırladınız?’. O günün dünyasındaki fazlaca büyük farklılık, o günün dünyasındaki büyük değişimler tüm dünyayı sarsacak. Bu sarsıntıya hazır olmak için de ben görüyorum ki Bartın’ın büyük hazırlıkları var. Bartın’ın büyük bir motivasyonu var. Bizim bu okullarımızda ortaya çıkacak olan muvaffakiyetler, çocuklarımızın ortaya koyacağı bilimsel projeler, çalışmalar, eğitimsel muvaffakiyetler bunların hepsi de bu geleceğe yatırım olarak görülecektir” diye konuştu.

Bakan Selçuk, Covid-19 sürecinde eğitimle ilgili yaşanan meseleleri telafi edeceklerini de söyleyerek, “Covid-19 sürecinde esasen kimi meselelerimiz var, tüm dünyada olduğu üzere bizim de eksikliklerimiz var lakin bizim görevimiz bu eksiklikleri tamamlamaktır. Bu vesileyle ‘Telafide ben de varım’ çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. İnşallah 5 Temmuz’da da asıl program başlayacak. Bu süreçte Bartın’ın da gerekli telafi hazırlığının yapılmış olduğunu görüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın buralara verdiği ehemmiyetin farkındayız. Eğitime verdiği değerin farkındayız. Biz de bu yolda arkadaşlarımızla grubumuzla birlikte elimizden gelen uğraşı, çabayı göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Açılışını yaptığı okulu da gezen Bakan Selçuk, kucağına aldığı bebeği severken, gazetecilere gösterip, “Geleceğin ulusal eğitim bakanını tanıştırayım sizlerle arkadaşlar” dedi.