Ümit Davala Galatasaray’dan ayrıldı

Semedov

New member
Galatasaray’ın Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in uzun müddet yardımcılığını yapan antrenörlerden Ümit Davala, nazaranvinden ayrıldığını deklare etti.

Mesleğine teknik yönetici olarak devam edeceğini açıklayan Davala, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Sakatlıklar, vazgeçmeden tamamlanan tüm geri dönüşler, ailem olarak gördüğüm kulübün için yaptığım sayısız fedakârlık ve asla yanlış davranmadığım Galatasaray taraftarlarının gönlünde oluşan Ümit Davala profilinden dolayı hissettiğini gönül rahatlığı. Bugün, veda ederken hayatımın üçte birini adadığım Galatasaray’a, kazanılan kupalardan daha epey beni bu his huzurlu hissettiriyor. Saha ortasında senelerca hem Türkiye’de, birebir vakitte Avrupa’nın en büyük liglerinde kulüp ve ulusal grup seviyesinde en üst basamakta rekabet ettikten daha sonra, saha kenarında edindiğim tüm tecrübeyi artık teknik yönetici olarak kullanacağım.

hayatın ne getireceği bilinmez ancak uğraşa hazırım ve yıllar uzunluğu emek vererek oluşturduğum mesleğime, ötürüsıyla kendime bu manada bir borcum olduğunu biliyorum. Kıssanın bu noktasında, en başından beri hayatımda olan, bana her vakit bir baba, bir ağabey üzere yaklaşan, yalnızca bir futbol adamı olarak oyunla ilgili değil, deneyimiyle hayata dair de yol göstericilerimden olan hocam Sayın Fatih Terim’e teşekkür etmek istiyorum. Ülke futbolunun tüm vakit içinderındaki en başarılı teknik adamıyla hem oyuncu birebir vakitte antrenör olarak çalışmak, ailesinden biri olmak benim için başlı başına onurdu.

Mesleğimde yeni bir sayfa açacağım bu periyoda başlamadan evvel, bir arada çalıştığım tüm antrenörlere, futbolcu arkadaşlarına, kulüp çalışanlarına ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Son olarak da, bana duydukları sevgiyi ömrümün her anında derinden hissettiren Galatasaray, büyük taraftarına minnettar olduğumu söylemek istiyorum. Sıcak sevginizi her vakit kalbinde taşıyacağım.”