Türkiye bu olayı konuşuyor! Ezgi Mola, M.O.’nun teklifini reddetti

baboli

Global Mod
Global Mod
Türkiye bu olayı konuşuyor! Ezgi Mola, M.O.’nun teklifini reddetti
Ünlü sanatçı Ezgi Mola’nın cinsel hücum cürmünden yargılanan M.O.’ya Twitter’dan hakaret ettiği sebebi öne sürülerek açılan davada yeni gelişme yaşandı.

Batman’da İpek Er’e cinsel akında bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş M.O. hakkında cinsel atak hatasından Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. M.O. tutuksuz yargılanma sonucu verilmişti.

TAHLİYE KARARI daha sonraSI BU BİLDİRİSİ ATMIŞTI

Sanık hakkında verilen tahliye sonucu kamuoyunda reaksiyon çekerken, o devir (20 Ağustos 2020) sanatçı Ezgi Mola da toplumsal medya hesabında “Tecavüzcü gurursuzu dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!!” halinde paylaşımda bulunmuştu.

EZGİ MOLA’YA HATA DUYURUSU

M.O.’nun avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundu.

Kuşkulu olarak Mola’nın tabiri alındı.

Mola, 19 Mart 2021’de talimatla alınan tabirinde özetle şöyleki dedi:

“Kadına şiddetin, vefatları, istismarların üst üste gerçekleştiği o devirde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm bayana şiddet olaylarına genel yansımı her hassas insan üzere verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme niyetiyle genel fikrimi ve yansımı ortaya koydum.”

HAKARET DAVASI AÇILDI

Hakaret hatasının uzlaşmaya tabi hatalar kapsamında olması niçiniyle savcılık, belgeyi uzlaştırma ofisine gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu.

EZGİ MOLA “ÖZÜR DİLE” TEKLİFİNİ REDDETTİ

M.O.’nun avukatı, “Mola özür iletisi yayınlasın” dedi. Lakin Mola reddetti.

Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında “sesli yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile hakaret” hatasından Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

16 ÜNLÜYE DE KABAHAT DUYURUSU

Ezgi Mola’ya toplumsal medyadan dayanak yağarken, M.O.’nun avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola’ya takviye olurken hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü 16 ünlü hakkında savcılığa hata duyurusunda bulundu.

KAYNAK: HÜRRİYET GAZETESİ / MESUT HASAN BENLİ