Son Dakika: Yusuf Yazıcı CSKA Moskova’da küllerinden doğdu! Hocasından övgü aldı, muvaffakiyetin sırrını anlattı…

Semedov

New member
Fransa Ligue 1 takımlarından Lille’de istediği forma talihini bulamayan ve Rusya Premier Lig takımlarından CSKA Moskova’ya kiralanan ulusal futbolcu Yusuf Yazıcı, Rusya’da gösterdiği performansla adeta küllerinden doğdu.

Dönem başından bu yana Lille’de 22 maçta yalnızca 671 dakika forma giyebilen Yusuf için Fransız takımının teknik yöneticisi Jocelyn Gourvennec, Yusuf’un yedek kaldığı için üzüldüğünü fakat epeyce çalışması gerektiğini söylemişti.

Gourvennec açıklamasında, “Yusuf oynayamadığı için hayal kırıklığı yaşıyor. Zira istediği kadar forma giyemedi. Onunla epey sık konuşuyorum. O karakterli bir insan. Maça birinci 11’de başlamadığında, güzel şeyler yapamayacağını düşünmemeli. Yedek olsa bile kadroya bir şeyler katabilir. O fazlaca yetenekli. İnanılmaz şeyler yapabilme yeteneğine sahip. Eksiksiz bir sol ayağı var. Ekibe yardım etmeye hazır olmalı” sözlerini kullanmıştı.

GALATASARAY VE TRABZONSPOR DA İSTEMİŞTİ

Hocasıyla yıldızı bir türlü barışmayan ulusal futbolcuyu Galatasaray ve Trabzonspor da istemiş fakat Yusuf sürpriz bir karar vererek CSKA Moskova’yla dönem sonuna kadar mukavele imzalamıştı.

HAZIRLIK MAÇLARINDA KENDİNİ GÖSTERDİ

Yeni ekibiyle birinci olarak 2 hazırlık maçı oynayan ve bu maçlarda 2 asist yaparak dikkat çeken Yusuf Yazıcı, tesirli performansını resmi maçlarda da devam ettirdi.

EKİBİ SIRTLAMAYA BAŞLADI

Son olarak Nizhny Novgorod’u alanında 1-0 yenen CSKA Moskova’ya galibiyeti, 90+6’da Yusuf Yazıcı’nın golü getirdi. Ulusal futbolcu bu biçimdece, oynadığı 3 resmi maçta 2 gol atıp 2 de asist yapmış oldu.

HOCASI ÇOK ŞAD

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Aleksey Berezutski, başarılı orta saha oyuncusunun performansından mutlu olduğunu lisana getirdi.

Yusuf’un alanda özgür hareket edeceğini söyleyen genç teknik adam, “Yusuf, oyun için epeyce âlâ bir his veriyor. Boş alanları görüyor ve setleri eksiksiz oynuyor. Hazırlık maçlarında birkaç asist yapmıştı. kimi vakit alandaki öbür oyuncular üzere net bir rolü olacak, kimi vakit de oyunun gidişatına nazaran bu durum değişecek. 4-2-3-1 ya da 4-4-2 oynadığımızda 10 numara ya da 2. forvet oynamak, Yusuf üzere özgür futbolcular için ülkü. Yusuf kimi vakit rolünü kendisi belirleyecek, konumunu seçecek her vakit patlama yapacak durumda olacak” diye konuştu.

“BAŞARMAK İÇİN FEDAKARLIK YAPMALISINIZ”

Geçtiğimiz günlerde mesleğine dair açıklamalar yapan ulusal futbolcu, “Çok kalabalık bir grubum var. Danışmanım, psikoloğum, uyku ve şahsi gelişim koçlarım mevcut. Onlarla uyumlu çalışıyorum ve profesyonellere güveniyorum. Ben yalnızca alanda işimi yapıyorum, onlar da bana saha haricinde en uygun biçimde yardımcı oluyorlar. Dünyanın en ünlü uyku koçlarından biriyle çalışıyorum. Uyku hayli değerli, beslenme de. Ayrıyeten saat kaçta yatıp saat kaçta uyanacağınız da kıymetlidir. Tüm bu bilgileri planlıyoruz. Bir şeyler başarmak için fedakarlık yapmak zorundasınız. Ben de bunu yapıyorum.” sözlerini kullandı.