Son Dakika: Okan Buruk aylar daha sonra imaj verdi! Beşiktaş, Fenerbahçe derken Galatasaray tezi…

Semedov

New member
Üstün Lig’de Medipol Başakşehir’i 2019/20 döneminde şampiyonluğa taşıyarak tarihi bir muvaffakiyet elde eden lakin geçtiğimiz yıl ocak ayında kulüpten ayrılan Okan Buruk, o tarihten bu yana yalnızca bir sefer röportaj vermiş ve hiç ortaya çıkmamıştı. Başarılı çalıştırıcı aylar daha sonra birinci sefer ortaya çıkarken, toplumsal medyada dikkat çeken bir sav ortaya çıktı.

Okan Buruk, Mart ayında Tivibu Spor’a verdiği röportajda yaz aylarına kadar dinleneceğini söylemiş ve “bir evvel daima çalıştım. Orta vermeden çalıştım. Bu süreç bana yeterli geldi diyebilirim. Yaz ayına kadar kendimi yenilemiş biçimde ve istediğim biçimde bir proje olursa yinedan işin içine girmeyi istiyorum” diye konuşmuştu.

AYLAR daha sonra İNGİLTERE’DE GÖRÜLDÜ

Başarılı teknik adam verdiği röportajdan kısa bir süre daha sonra ailesinde yaşanan sıhhat sıkıntıları niçiniyle hiç konuşmamış ve kendisine gelen tüm teklifleri reddetmişti. Okan Buruk, bu sürecin akabinde birinci kere İngiltere’de görüldü.

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın davetiyle Hull City’nin maçını izlemek için İngiltere’ye giden Buruk, yayıncı kuruluş kameralarına yansıdı ve aylar daha sonra birinci defa görülmüş oldu.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ’A YAZILMIŞTI

Başarılı çalıştırıcının ismi, Sergen Yalçın’ın ayrılığı daha sonrası Beşiktaş, dönem başında ve Vitor Pereira’nın ayrılığı daha sonrası Fenerbahçe ile anılmış lakin resmi bir gelişme yaşanmamıştı.

Okan Buruk’un yeni dönem için de Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin teknik yönetici adayları içinde yer aldığı da tez edilmişti.

‘GALATASARAY’A DÖNECEK’ SAVI

Fatih Terim’in ayrılığı daha sonrası sürpriz bir biçimde Domenec Torrent’i nazaranve getiren Galatasaray’da, İspanyol hocanın makus performans göstermesinin akabinde dikkat çeken bir sav ortaya atıldı.

Sarı-kırmızılıların dönemi Domenec Torrent ile tamamlayacağı ve yeni dönemde Okan Buruk’u grubun başına getireceği öne sürüldü. Toplumsal medyada ortaya atılan argümanlar kısa müddette gündem olurken, birtakım sarı-kırmızılı taraftarlar Okan Buruk’un geri dönüşüne sıcak baktığını belirtti.

“İLERİDE UMARIM GALATASARAY OLUR” DEMİŞTİ

Okan Buruk Tivibu Spor’a verdiği röportajda Galatasaray’a dönmek istediğini belirtmiş ve “İyi hoca, uygun karakter üzere örneklerin ülkemizde çoğalmasını isteyen birisiyim. Ben Galatasaray altyapısında yetiştim. Üzerimde Galatasaray apoletinin olması epey olağan. Beşiktaş’ta da 2 sene oynadım. Orada da epeyce hoş günler geçirdim. İtalya’da mükemmel günlerim oldu. Lakin olağan ki Galatasaray’ın yeri ben de hayli farklı. Uzun yıllar Galatasaray’da emek sarf ettim. Çok fazla kupa kazandım. Büyük muvaffakiyetler yaşadım. Başakşehir ile yakaladığım muvaffakiyetin akabinde Galatasaray ile adımın anılması çok olağan. Lakin ülkemizin en başarılı teknik adamı diyebileceğimiz insan şu an Galatasaray’ın başında. Fatih Hocanın kazandığı şampiyonluklar ve İtalya’ya gidip hem Milan hem Fiorentina’yı çalıştırması büyük muvaffakiyet. Bizlere örnek oluşturabilecek bir insan. Fatih Hoca Galatasaray için epeyce kıymetli bir isim. O orada olmak istediği sürece olmalı. Galatasaray hocalığına aday gösterilmek benim için memnunluk verici. İleri de umarım bu biçimde bir şey olur. Değerli olan gerçek vakitte hakikat yerde buluşmak” tabirlerini kullanmıştı.

TORRENT’İN TAZMİNATI ŞOKE ETTİ

Önümüzdeki cumartesi günü kendi alanında Yukatel Kayserispor’la karşılaşacak sarı kırmızılıların bu maçta da galip gelememesi halinde Domenec Torrent ile yolların ayrılabileceği toplulukta yüksek sesle konuşulmaya başlarken, İspanyol çalıştırıcının tazminatı dudak uçuklattı.

Muhabirimiz Ali Naci Küçük’ün aktardığı bilgiye nazaran; 15 Ocak 2022’de, yani 25 gün evvel 1.5 yıllık mukavele imzalayan İspanyol çalıştırıcının sözleşmesinde hiç bir opsiyon ya da tazminat unsuru bulunmuyor. Bu da şu manaya geliyor; Galatasaray şayet mukaveleyi tek taraflı feshederse, Torrent’in 1.5 yıllık tüm alacaklarını ödemek zorunda.

Yapılan muahedeye göre Domenec Torrent’e, bu dönemin son 5 ayı için 1 milyon 225 bin, gelecek dönemin tamamı için de 1.5 milyon Euro olmak üzere toplam 2 milyon 775 bin Euro verilecek.