Son Dakika: Medipol Başakşehir’de Visca daha sonrası 18 milyon euroluk nokta atışı! Emre Belözoğlu’nun işareti daha sonrası Trezeguet ve Pizzi…

Semedov

New member
Harika Lig’in 24. haftasında Fenerbahçe’yi deplasmanda 1-0 yenerek rakibinin averajla üstüne çıkan Medipol Başakşehir’de teknik yönetici Emre Belözoğlu’nun müspet futbolu dikkat çekerken, turuncu-lacivertli kulübün transfer siyaseti da muvaffakiyetin en değerli anahtarlarından biri oldu.

vazifeye başladıktan daha sonra alt sıralarda bulunan ekibi dayanılmaz bir galibiyet serisiyle üst sıralara taşıyan Belözoğlu, son olarak Fenerbahçe galibiyetiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ekibinin başında çıktığı birinci 10 maçta mağlubiyet yüzü görmeyen 41 yaşındaki genç çalıştırıcının devre ortası transfer periyodundaki atılımları de saha içi kadar saha haricinde da tesirini gösterdi.

VISCA’DAN 4.3 MİLYON EURO

2011 yılından bu yana kadroda olan ve 11 yılın sonunda Trabzonspor’a transfer olan Edin Visca için Medipol Başakşehir, 4.3 milyon euroluk bonservisini kasasına koymuştu. Turuncu-lacivertli kulüp, ekibin en tesirli ismi olarak kabul edilen Visca’dan kazanılan parayla fazlaca kıymetli atılımlar yapmayı başardı.

BİRİNCİ İMZA SERDAR GÜRLER’DEN!

Medipol Başakşehir Visca daha sonrası birinci vakit içinderda, ligdeki en yakın rakibi olan İttifak Holding Konyaspor’dan Serdar Gürler’i 12.5 milyon TL’lik özgür kalma bedelini ödeyerek takımına kattı ve deneyimli futbolcuyla 3.5 yıllık kontrat imzaladı.

GÜMÜŞDAĞ AÇIKLADI! TREZEGUET VE PIZZI…

Bu atılımların akabinde kulüp lideri Göksel Gümüşdağ Aston Villa’dan Trezeguet ile kiralık olarak anlaştıklarını, Benfica’dan Pizzi’yle ise anlaşmak üzere olduklarını deklare etti. Gümüşdağ açıklamasında, “Trezeguet, Mısır ile finale kaldı. ötürüsıyla o salı günü burada olur diye düşünüyorum. Benficalı oyuncuyla ile de görüşmelerimiz devam ediyor. İnanıyorum ki sonuca götüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

İKİ İSMİN BEDELİ 18 MİLYON EURO!

Visca’nın boşluğunu 12.5 milyon TL’ye Serdar Gürler, piyasa bedeli 10 milyon euro olan Trezeguet ve piyasa pahası 8 milyon euro olan Pizzi ile dolduran turuncu-lacivertli grubun bu atakları takdir topladı.

Başakşehir bu transferlerin haricinde Hatayspor’dan Emre Çolak’ı bonservisiyle ve Beşiktaş’tan da Salih Uçan’ı kiralık olarak takımına kattı.

BELÖZOĞLU: “ADAPTASYON MÜDDET ALACAKTIR”

Yapılan transferlerin değerine vurgu yapan Emre Belözoğlu, “Transferlerin karşılığı olur ya da olmaz bunu bilmiyorum. Futbol, önce kestirilebilir bir oyun değildir. Oyuncu performansı da o denli. Değişkenliklere hazırlıklı olmak lazım. Yeni bir oyun, yeni bir oyuncu kümesiyle oynamaya çalışıyoruz. Onlar da dönem başında benim oyunumla başlamadılar lakin adapte oldular. Yeni bir oyuncu istediği kadar yüksek profilli olsun, öbür bir oyunun ve oyuncu kümesinin içine giriyor. Kesinlikle adaptasyon her oyuncu için geçerli olmasa da müddet alacaktır. Bu isimler güzel oyuncular, kuvvetli oyuncular ve ligi bilen oyuncular. Bilhassa 3. bölgedeki etkinliğimizi artırabileceğine inandığımız oyuncular olması niçiniyle transferlerini istedik.” açıklamasını yapmıştı.

“VISCA’NIN YERİNİ DOLDURMAK ÇOK GÜÇ”

Visca’nın boşluğunun doldurulmasının sıkıntı olduğunu belirten 41 yaşındaki çalıştırıcı, “Edin Visca, Başakşehir tarihinin en değerli oyuncusudur benim gözümde. Ben de onun kaptanlığını yaptım ve her vakit onu bir numaraya koyarım. Büyük grupta olması gerekiyordu, o havayı koklaması gerekiyordu. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Pak ve kaliteli bir oyuncu, hem de âlâ bir insan. Yerinin doldurulması hayli güç bir oyuncu. Bu sene ligde biroldukça parametrede en yakın oyuncuya iki kattan daha fazla üstünlük kurmuş bir isim. Edin Visca’nın, büyük bir gruba transfer olması demek, o büyük grubu otomatikman şampiyonluğun en büyük adayı yapacaktı. Kıymetli bir oyuncuyu kaybettik, yerini doldurmak güç olacak. Son 2 maçta da eksikliğini hissettik. Bizim oyunumuzun bütününün büyük bir kesimiydi. Lakin inandığımız bir tertibimiz ve bir sistemimiz var. Mevcutta da kaliteli oyuncularımız var. Boşluğu doldurmak için çalışacağız. Kendisi için hoş geçen Başakşehir serüveninin tamamlanmasının akabinde inşallah Trabzonspor’da da epeyce başarılı olur” sözlerini kullanmıştı.