Son dakika: Galatasaray Lideri Burak Elmas’tan tenkitlere cevap

Semedov

New member
Galatasaray Lideri Burak Elmas’ın açıklamaları şöyle:

Biz gençleştirme projesi demedik, yeni bir futbol anlayışı dedik. Tecrübeli futbolcular alışılmış ki olacak. Bu proje kapsamında bir daha iki genç oyuncuyu takımımıza kattık, Gomis’i de aldık. Kısa müddetli ve en uygun maliyetli oyuncularla takımımızı güçlendirmeye çalıştık. Projemizden geri dönüş yoktur.

METİN ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARINA YANIT

Metin Öztürk çıktı ancak kısa konuştu. Keşke uzun konuşsaydı. ‘Sahada sıfırız, masada sıfırız’ dedi. Alanda sonuçlarımız düzgün değil ancak düzeleceğiz. Masada ise kuvvetli bir durumdayız. Sponsorluklarla ilgili eleştirisi oldu. Seçimdilk evvel sponsorlarınızı bize devredeceğinizi söylemiş olduniz, koltuk karşılığı verebileceğinizi söylemiş olduniz, biz koltuk vermediğimiz için sponsorların bize gelmeyeceğini söylemiş olduniz. Altyapıda nazaranve gelen Buyruk Kıvırcık’ı arayıp ‘Yakında seçim var, birlikte çalışacağız’ söylemiş olduğinizi de konuşalım. Birleştirme eforuyla geçmişe dönük hiç bir idaresi ve lideri eleştirmek istemiyorum. Galatasraay uygun bir periyottan geçmiyor. Bankalar Birliği mutabakatı makus demiyorum ancak zorlukları var. Havuzda toplanan parayı isterlerse size kullandırmayabilirler.

“İTİBAR SUİKASTİ YAPILIYOR”

Kendimi geçtim, kendi yöneticilerime, profesyonel çalışanlarıma Galatasaraylılar tarafınca itibarsızlaştırma çalışması yapılıyor. Gomis’in kontratında 250 bin Euro küme düşmeme hususu olduğu söylendi son olarak. Bunları gelin bize sorun, her söylenene inanmayın. Biz şeffaf bir idareyiz. Buraya gelirken ‘Galatasaray harikulade, seneye Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız’ demedik. Galatasaray için sempatik olmayan tedbirler ve kararlar alabiliriz dedim. bu biçimde gelmiş bu biçimde masraf diye diye buralara geldik.

“TRANSFERDE KUSUR YAPTI’ DENİLEN GRUP AVRUPA’DA LİDER”

Transferde yanlışlar yapıldı deniliyor ancak ben yanılgılı transferler yapıp Avrupa’da kümesinden başkan çıkan bir ekip görmedim. Eksiklerimiz olabilir lakin yanılgı denmez.

Galatasaray Lisesi öğrencilerinin haftasonu müsaadelerinin kalktığı, üye müracaatlarının toplumsal medyada dolaştırıldığı, çocukların ailelerinin linç edildiği, divan heyeti üyelerinin her görüşmeden daha sonra linç edildiği bir Galatasaray teslim aldık. Bugün Galatasaray pahalarını, şura ve kurumlarının beraberliği için çalışmaya devam edeceğiz. Bu bedelleri savunmaya devam edeceğiz.

“GENEL KONSEYDE GEREĞİNİ YAPABİLECEK BİR LİDER VE İDARE VAR”

Biz bu koltuktan kalktıktan daha sonra hesap verebileceğiz. Aday olup ondan sonrasında kaybolan lider ve yöneticiler olmayacağız, bir daha aranızda oturacağız. Galatasaray bir karar verecek. Bu alışkanlık uzun vakittir devam ediyor. misyona gelirken; ‘Galatasaray’ı bölmüş, kutuplaştırmadan güç almış şahısları azaltıp Galatasaray’ın başarısına bir arada gideceğiz’ dedik. Bu amacımızdan vazgeçmedik. Galatasaray genel şurası, Galatasaray’ın en üst konseyidir. Bunun şuuruyla çalışıyoruz. Yapılması gereken bir şey var ise bunu da yapacak bir lider ve idare şurası var.