Seyhan, Yüzmenin Efsanelerini bulușturdu

Panaroma14

Global Mod
Global Mod

Seyhan'dan Yüzme Șenliği

Akay “Șampiyon Yüzücüler yetiștireceğiz”

Geleceğin kulaçları efsanelerle bir arada

Adanalı Efsane Yüzücüler Seyhan Belediyesi tarafından Atatürk Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen “Geçmişten Geleceğe Yüzme ve Sutopu Şenliği’nde” bir araya geldi.

ESKI DÖNEMİ YENIDEN CANLANDIRACAĞIZ

Spora çok büyük önem verdiklerini belirten Seyhan Belediye Bașkanı Akif Kemal Akay, "Yüzme ve Sutopunun Efsane isimleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yașamaktayım. Aramızda olmayan isimleri rahmetle anıyorum. Geçmiște Yüzme denilince akla gelen ilk kent Adanamızdı. Eski günleri yeniden canlandırmak adına kolları sıvadık. Şampiyon yüzücüler yetiștirmeye kararlıyız." dedi.

MINIK KULAÇLAR ÇOK ȘANSLI

Geleceğin Yüzücüleri olan küçük kulaçlara da önemli mesajlar veren Bașkan Akay," Sizler çok șanslısınız. Efsane yüzücüler ile aynı ortamı teneffüs etmenin gururunu yașadınız. Gelecekte, Yüzme ve Sutopu alanında önemli sporcular olacaklarınıza canı gönülden inanıyor ve bașarılar diliyorum" diye konuștu.

BAȘKAN AKAY'A TEŞEKKÜR ETTİLER

Efsane Yüzücüler ile Genç Yüzücülerin yaptığı yarıșmanın ardından Seyhan Belediye Bașkanı Akif Kemal Akay, yarıșmacılara madalya ve hediyelerini takdim etti. Etkinliğe katılan Adanalı Yüzücüler de, Bașkan Akay'a böyle bi