Şehit oğlunun maaşıyla 10 çocuğa burs veriyor

baboli

Global Mod
Global Mod
Şehit oğlunun maaşıyla 10 çocuğa burs veriyor
İstanbul Beşiktaş’ta, 10 Aralık 2016’de düzenlenen bombalı terör akınında şehit olan polislerden Metin Düzgün’ün (29) ailesi 6 yıl geçmesine karşın, evlat acısını birinci günkü üzere yaşıyor.

Konya’da yaşayan ve vaktinin büyük kısmını 5 yıl evvel şehitlik tazminatı ve kendi birikimlerinden verdiği dayanakla açılmasını sağladığı, oğlunun isminin verildiği 150 öğrencili Erkek ve Kız Kur’an Kursu’nda geçiren baba Harun Düzgün, öğrencilerle ve kuran kursunun muhtaçlıkları ile yakından ilgileniyor.

Bununla da yetinmeyen Harun Düzgün, şehit oğlundan bağlanan maaşla, ortalarında yetim ve öksüzlerin de bulunduğu 10 öğrenciye burs sağlanıyor. Bunun kendisini memnun ettiğini belirten baba Düzgün, “Herhangi bir beklentim yok. Allah isteği için yapıyorum. Oğlumuzun için bir Allah razı olsun desinler yeter” tabirlerini kullandı.

‘BEN BU VATANIN POLİSİ OLMAK İSTİYORUM’

Konya Numune Hastanesi’nde paklık çalışanı olarak çalışırken, oğlunun da birebir hastanede tıbbi sekreterlik yaptığını anlatan Harun Düzgün, “Orada çalışırken, ‘bu vatanın bir polisi olmak istiyorum’ diyerek polislik imtihanlarına hazırlandı.

Polisliği epeyce istiyordu ve Allah’ta onun gönlüne bakılırsa verdi, imtihana ikinci girişinde kazandı. Olay günü telefonla görüştüğümüzde müsaadeli olduğunu ve gezeceklerini söylemiş oldu. daha sonra ikindi vakti tekrar arayıp, ‘maç için nazaranve çağırıyorlar, vazife beklemez’ dedi.

Gece saatlerinde patlamanın olduğunu aradım. Telefonu bir defa çaldı ve kapandı, tekrar da ulaşamadık. daha sonra da şehit haberini aldık. Acısı büyük ancak oğluma rabbim şehitlik mertebesini nasip etmiş” dedi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ