Satılıg çıra gibi avgada fidanı

Semerkant

Global Mod
Global Mod
Benim çocugluumda muz dikiminde endööle sera işi yoodu. Endööle kepçe mepçe işi de yoodu. Millet beylik çükürülen gazma küreg çalışır, maldan yapar, muz dikerdi. Hadim, Bozgır, Ermeneg taraflarından gelen Navalı ameleleri yömeyelen çalışıllarıdı. Hindiki gibi 60'larda muz dikimi bayaa bi meşurudu. Hindi de açık deelde sera dikimi meşur. Bi de dağa daşa avgada dikimi meşur. Millet hindi gıvır gıvır avgada gilii arayoru. Endee giligleri naylon keseye ekiyollar, kesede böyüdüb, soona aşılaab satıyollar. Bilader lafı don lasdiği gibi sürdürmeelim. Esas mevzuya gelelim. Sizden eyi olmasın, benim Sedireli bi abbab var. Elinde bayaa bi avgada fidanı var. Engi fidanları satıcag. Hepisi kesede ekili. Maşallah fidanları çıra gibi, baş barmag galınlıında, bildiin ışıl ışıl ışılaayoru. Avgada fidanı ehdiyacı olan hu telefondan abbabı arasın. Abbabın adı Memed. Tilefon numarası 0532 701 79 36. A benim Memedim, "Amat Emmim beni yazıvermez" demişsin, ıhıcıka nahıl yazıverdim gördün mü? Fidanları saddıında habar et de sovucag bişeylerini içelim. Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcala.

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.