Restoranda yemek yiyen aileden Ece öldü, annesi ve kardeşi tedavi altında

baboli

Global Mod
Global Mod
Restoranda yemek yiyen aileden Ece öldü, annesi ve kardeşi tedavi altında
İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda yedikleri yemeğin ardından gurbetçi Mercankaya ailesinin üç ferdi, döndükleri Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık meskenlerinde rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Ece Melisa Mercankaya (6) dört gün daha sonra hayatını yitirirken, kardeşi Ege (4) ve annesi Hasret Mercankaya’nın ise tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Hollanda’da yaşayan ve tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık konutlarına geldikleri öğrenilen gurbetçi Cihan ve Hasret Mercankaya çifti, geçen 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda çocukları Ece Melisa ve Ege ile yemek yedi. Yemeğin akabinde Mercankaya Ailesi, Didim’e döndü. Teze nazaran bir süre daha sonra Hasret Mercankaya ve iki çocuğu bir anda rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç defa giden Hasret Mercankaya ve iki çocuğuna teze göre bir teşhis konulamadı. Ece Melisa’nın 17 Nisan’da durumu ağırlaşınca aile fertleri bir kere daha birebir hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha düzgün olan annesi Hasret Mercankaya Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise sonraki gün İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

ECE MELİSA KURTARILAMADI

Tedavileri süren aileden Ece Melisa, tabiplerin müdahalesine karşın hayatını yitirdi. Küçük kızın cansız vücudu, kesin mevt niçininin tespiti için otopsi yapılmak üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İsimli Tıp Morgu’na gönderildi. Ege ile annesi Hasret Mercankaya’nın ise tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan tıpkı birebir restoranda yemek yiyen baba Cihan Mercankaya da ise rastgele bir rahatsızlık bulunmadığı öğrenildi.

KAYNAK: DHA