Louisiana artık öğrencilerinden mezun olmak için FAFSA formunu doldurmalarını gerektirmeyecek

Vefa

Global Mod
Global Mod
Vergi beyannamesi verdiğinizde, “hükümet zaten mali bilgilerinizi elinde tutuyor” diye ekledi. “Nedenlerini anlamak gerçekten zor.”

FAFSA ve öğrenci finansmanına ilişkin bazı sorular ve yanıtları burada bulabilirsiniz:

Hangi Eyaletlerde Evrensel FAFSA Yönergeleri Var?

Bu yılki mezuniyet sınıfı için politikanın yürürlükte kaldığı Louisiana'ya ek olarak, en az altı eyalette daha mezuniyete bağlı bir gereklilik var: Attainment Network'e göre Illinois, Alabama, Texas, California, Indiana ve New Hampshire. Dört eyalet (Connecticut, Nebraska, New Jersey ve Oklahoma) 2025'ten itibaren zorunlu kılmayı planlıyor ve Kansas'ın da 2028'de zorunlu kılmaya başlaması planlanıyor.

New York'ta Yasama Meclisi tarafından yeni onaylanan bütçe, okul bölgelerinin tüm öğrencilerin federal veya eyalet mali yardım formlarını doldurmasını veya “mevcut yardım hakkında bilgi sahibi olduklarını ancak avantajlardan yararlanmamaya karar verdiklerini” belirten bir feragatname imzalamalarını sağlamasını zorunlu kılan bir plan içeriyor ondan.” “Vali Kathy Hochul'un ofisinden bir basın açıklaması yapıldı. (Okul bölgeleri kuralı uygulayacaktır. Öğrenciler başvuruyu tamamlamaz veya vazgeçmezlerse yine de mezun olabilirler.) Politika, 2025 Sınıfı için Ağustos ayında yürürlüğe girecektir.

Bu yıl lise mezunlarına yönelik mali yardım paketleri nasıl görünüyor?

Başarısız FAFSA güncellemesi nedeniyle, geleneksel 1 Mayıs üniversiteye giriş son tarihi yaklaşırken bile birçok öğrenci ve aile hala resmi mali yardım tekliflerini bekliyor. Bu ay Ulusal Öğrenci Mali Yardım Yöneticileri Birliği üyeleri arasında yapılan bir anket, kolejlerin yarısından azının kabul edilen öğrencilerin bir kısmına veya tamamına yardım teklifi gönderdiğini ve yüzde 44'ünün teklif yazmaya hiç başlamadığını ortaya çıkardı. Bazı okullar, öğrencilere teklifleri değerlendirmeleri için zaman tanımak amacıyla taahhüt sürelerini uzatmıştır.

Üniversiteye gitmenin maliyeti ne kadar?

FAFSA'yı çevreleyen huzursuzluk, öğrenci borcu ve üniversiteye gitme maliyetiyle ilgili artan endişelerin ortasında ortaya çıkıyor. Dört yıllık bir özel kolejde öğrenim ücreti, ücretler, oda ve yemek için yayınlanan ortalama “etiket fiyatı” 2023-24 öğretim yılı için 56.190 dolardı; bir devlet üniversitesindeki eyalet içi bir öğrenci için ise yaklaşık 24.000 dolardı. Kolej Kurulu'na göre. Bir yılın açıklanan maliyeti bazı özel kolejlerde yakında 100.000 dolara ulaşacak, ancak çoğu öğrenci maddi yardım ve indirimler nedeniyle fiyatın tamamını ödemiyor.