Jack Wilshere’den şaşırtan imza! Fenerbahçe için İstanbul’a gelmiş, meskeni bile tutulmuştu…

Semedov

New member
Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın uzun vadeli başkanlık devri, 3 Haziran 2018’de yapılan başkanlık seçimiyle sona ermiş, Ali Koç kongrede Aziz Yıldırım’a büyük bir fark atarak Sarı-lacivertli kulübün yeni lideri olmuştu.

Büyük umutlarla başkanlık vazifesine başlayan Ali Koç, yeni teknik yöneticisi seçmek ve transferler yapmak için kolları sıvamıştı.

EN BÜYÜK BOMBA: WILSHERE

Ali Koç’un başkanlık devrinin birinci transfer penceresinin en büyük transfer söylentisi, İngiliz orta saha Jack Wilshere’di. O devir 26 yaşında olan ve Arsenal’den ayrılmasına kesin gözle bakılan Wilshere’in Fenerbahçe’ye geleceği yüksek sesle konuşuluyordu.

“İSTANBUL’A GELDİ, MESKEN TUTULDU”

O denli ki Fenerbahçe transferlerinin vazgeçilmez ögesi olan Koç Kümesi özel uzaklarının yeni teknik yönetici Phillip Cocu ile birlikte Jack Wilshere’i de İstanbul’a getirdiği argüman edilmişti. O dönemki haberlerde Cocu ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen Wilshere’in basın mensuplarına gösterilmeden diğer bir araçla otele gdolayıldüğü belirtilmişti.

Öte yandan Jack Wilshere için Acarkent’te mesken tutulduğu, transferin de kısa mühlet içerisinde resmileşeceği sav edilmişti ancak sonuç çıkmadı.

HİÇBİRİ OLMADI, WEST HAM’A İMZA ATTI

Bütün bu savların akabinde Jack Wilshere, 9 Temmuz günü Arsenal’den bedelsiz olarak West Ham United’a transfer oldu.

İmza daha sonrası kendisine öteki teklifler de olduğunu söyleyen Wilshere; “Tüm seçenekleri göz önünde bulundurdum. İngiltere haricinden gelen bir teklifi uzun müddet düşündüm lakin karar vermek benim için güç olmadı. West Ham çocukluğumdan beri tuttuğum gruptu, Upton Park’a masraf maçlarını seyrederdim. West Ham’ın gerçek bir hırsı var, büyük bir stadyumda, olağanüstü taraftarlar önünde oynuyorlar. Burada büyük bir proje var.” sözlerini kullanmıştı.

SAKATLIKLAR PEŞİNİ BIRAKMADI

Büyük bir umutla ve mesleğini bir daha yükseltme gayesiyle West Ham’a giden Wilshere’in peşini sakatlık kabusu bırakmadı. Wilshere, iki dönem forma giydiği West Ham’da sadece 16 maçta mühlet bulabildi.

İKİ SEFER KULÜPSÜZ KALDI

West Ham, Ekim 2020’de Wilshere’i hür bıraktı. Yıldız futbolcu, Ocak 2021’e kadar kulüpsüz kaldı, daha sonrasında Bournemouth ile anlaştı. Championship takımında 14 lig maçına çıkan Wilshere, 1 gol atıp 1 de asist yaptı.

Bournemouth, Temmuz 2021’de Wilshere ile yollarını ayırdı.

DANİMARKA GRUBUNA İMZA ATTI! ŞAŞIRTAN MAAŞ…

Bu dönemin birinci yarısını kulüpsüz geçiren Wilshere, Danimarka grubu Aarhus ile dönem sonuna kadar mukavele imzaladı.

İngiliz basınında çıkan haberlere bakılırsa 30 yaşındaki Wilshere, yeni ekibinde bonuslar hariç haftalık 6 bin euro kazanacak. Yıllık hesaba vurulduğunda Wilshere’in maaşı yaklaşık 300 bin euro oluyor.

“FİZİKSEL OLARAK ŞAHANE DURUMDAYIM”

İmza daha sonrası açıklamalar yapan Wilshere, kulüpsüz kaldığı devirde Arsenal ile idmanlara çıktığını hatırlatıp; “Fiziksel olarak olağanüstü durumdayım, kendimi fazlaca düzgün hissediyorum. Bir an evvel takıma girip gruba faydalı olmak birinci maksadım. Kazanmak için buradayım.” kelamlarını kullandı.