İstek Çalımbay’dan flaş tepki! ‘yaşamımda bu biçimdesini görmedim’

Semedov

New member
Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, hakemlerin daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Çalımbay, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, hakem yanlışlarından yalnızca kendilerinin değil, bütün grupların canının yandığını tez etti.

Hakem yanılgılarının bilerek yapıldığını düşünmediğini aktaran Çalımbay, “(Adana Demirspor maçı) Ben futbol ömrümde bu kadar gergin bir maç görmedim.” sözlerini kullandı.

“ÖNCE SİZ TABELAYI HALLEDİN”

Çalımbay, Adana Demirspor karşısında üzüldükleri ve zahmet yaşadıkları olaylar olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

“Bir futbolcuyu o kadar kolay atmak yanlışsız şey değil. Hakem bizi en az 20-25 dakika 10 kişi oynattı. Penaltı olayını hiç anlamıyorum. Maçın hakemi gidiyor VAR’a bakıyor. Adana Demirsporlu oyuncu neredeyse Ahmet’in burnunu kıracak. Futbolcu iki kişinin içinde ve direk yumrukla giriyor Ahmet’e. Ahmet’in de istikrarı bozulup yuvarlanıyor. O konuma nasıl penaltı veriyorlar? bu biçimde bir şeyi ben ömrümde birinci kere görüyorum. Max Gradel’in olayını hiç söylemek dahi istemiyorum. Tabelada numarası yokken, futbolcuyu oyundan çıkarıyor. Evvel siz tabelayı halledin, daha sonra arkadaşımız alandan çıksın.”

“BANA NAZARAN EN TEHLİKELİ ŞEYLERDEN BİRİ…”

Hakemlerin oyuncuları bu kadar kolay atmaması gerektiğini belirten Çalımbay, şu biçimde devam etti:

“Hakemlerin biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Rahatlıkla kazanabileceğimiz bir maçı hakem arkadaşların yanılgılarından dolayı birliktelikle bitirdik. Ben grubumdan epeyce mutluyum. Nitekim kusursuz bir maç oynadık. Çok uygun gayret edip, hoş durumlar yakaladık. 10 kişi kaldıktan daha sonra biraz bocaladık. O denli bir penaltı yok. Bütün yorumcuları da seyrettik. bu biçimde şeyler, gerginlik olduğu vakit üzülüyoruz. Ben hakemler ismine da üzülüyorum. Taraftar ismine da üzülüyorum. Bana göre en tehlikeli şeylerden biri taraftarları gergin duruma getirmek ve taraftarları tahrik etmek. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor. Ben artık alıştım, hakemlerden her şeyi bekleyebiliyorum. Bizim hakemlerden istediğimiz tek şey, gayret ediyoruz, alanda ter döküyoruz, bir sürü taraftar geliyor onun için biraz daha dikkat etmelerini istiyoruz.”

Çalımbay, 30 Ekim Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Altay maçına değinerek, “Altay, fazlaca deneyimli bir grup. Benim de hocam olan Mustafa Denizli kadronun başında. Çok dikkat etmemiz gereken bir kadro. Tek gayemiz kazanmak, öteki bir şey katiyetle düşünmüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.