İstek Çalımbay Sivasspor’a 1 yıllık imza attı

Semedov

New member
4 Eylül Stadı’nda düzenlenen imza merasiminde konuşan Sivasspor Kulübü Lideri Mecnun Otyakmaz, “Kulübümüzün kıymetli başarılara taşıyan İstek hocamızla 1 yıllık daha kontrat imzalıyoruz. Geçtiğimiz dönem yapılan imza merasiminde kaç yıllık kontrat olduğu sorulduğunda biz, ‘1’er yıl devam ediyoruz fakat uzun yıllar devam etmeyi istek ediyoruz’ demiştik. bir daha 1 yıllık lakin uzun vadeli olacağını düşündüğümüz kontratımıza imza atıyoruz.” diye konuştu.

Otyakmaz, bundan daha sonra ağır bir transfer çalışmasına başlayacaklarını belirterek, “İhtiyaç olan yerlere transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Her ne kadar imzaları atmasak da hocam ve takımımız 1 haftadır İstanbul’daki ofisimizde transfer çalışmalarına devam ediyordu. İnşallah ortaya çıkacak listeyle biz de elimizden gelen fedakarlığı yaparak dilek ettiğimiz muvaffakiyetleri getirecek, ülkemizi ve kentimizi en düzgün biçimde temsil edecek transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Hocama teşekkür ediyorum. Transfer görüşmelerinde elinden gelen fedakarlığı yaptı. Artık çalışma ve transfer vakti. Ülkemizi en uygun biçimde temsil etme vakti. yine güzel olsun.” sözlerini kullandı.

Çalımbay ise memleketi Sivas’ta olmaktan memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.

Futbolu, doğup büyüdüğü Sivas’ta sevdiğini lisana getiren Çalımbay, şunları kaydetti:

“bir evvel 2,5-3 sene burada bir daha çalışmıştım. Düşünceler gördük fakat hiç bir vakit pes etmedik. Çok hoş yıllarımız ve epey hoş maçlarımız geçti ve hoş bir biçimde ligi bitirdik. Benim için Sivas epey kıymetlidir zira doğduğum büyüdüğüm bir yer. Stadyumda hayli anılarım var, toprak alandayken dahi. çabucak sonrasında İstanbul’a gittim ve akabinde Beşiktaş maceram başladı. Ben daima istikrardan yanayım. Futbolculuk ve antrenörlük ömrümde istikrarlı bir biçimde gitmek için her şeyi yaptım. Burada ben epey sorumluluk taşıyorum. Her şeyim burada. Bunun için benim burada epeyce başarılı olmam gerekiyor. Ben buradan ayrılana kadar her dönemden alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyordu. Vakit zaman zahmetler yaşıyoruz, vakit zaman da epey hoş günler yaşıyoruz fakat futbolun ortasında bunlar olan şeyler. hiç bir vakit pes etmiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Geçtiğimiz dönemi da kıymetlendiren Çalımbay, salgın sürecine kadar epeyce uygun gittiklerini daha sonrasında ise izleyiciden uzak kaldıklarını anlattı.

Çalımbay, buna karşın ligi bırakmadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Pandemiden etkilenen grupların başında geliyoruz ancak hiç bir vakit kopmadık. Sahiden epey berbat günlerimiz oldu. Ligin ikinci yarısı başladığında oyuncularımızla konuştuk. Daima birlikte birlik ve birliktelik içerisinde çalışarak fazlaca hoş günler yaşattık. 19 maç namağlup biçimde ligi bitirdik. Bu kolay bir şey değil. Ligin sonlarına gerçek bu biçimde bir şeyi yakalamak epeyce zordur. Avrupa kupalarına da gittik. Çok güçlü maçlarımızı epey yeterli biçimde kazandık. Kulübümüzü de düzgün bir yere getirdik. Futbolcu arkadaşlarıma hayli teşekkür ediyorum. Bugün de idaremizle konuştuk, anlaştık. Hem bana, hem teknik grubuma, hem sportmen arkadaşlarıma birebir vakitte topluluğumuza güzel olsun. Ben burada olduğum sürece elimden gelen uğraşı göstereceğim. Sivas’ın yeri bende epeyce diğer ve sorumluluğum epey büyük. En düzgününü yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorum”.

Çabucak üye ol, iddaa heyecanını yaşa…