İsmail Balaban’ın Kırkpınar’da gayesi altın kemer!

Semedov

New member
Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, yeni dönem amaçlarına dair İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl hazır olmadan ve zayıf bir fizikle güreşe dönme sonucu aldığını lisana getirerek kelamlarına başlayan Balaban, “Seyircilerimizden ve sevenlerimizden hayli fazla istek ve talep vardı, bir an evvel güreşe dönmem noktasında. Ben de sevenlerimi kırmamak ismine küçük bir hazırlıktan daha sonra tekrar Er Meydanı’na döndüm” tabirlerini kullandı.

“İnatçılığımla savaştım ve bunun da karşılığını aldım”

2020 yılında pandemiden dolayı güreş olmadığı için topluluk olarak güreşe hasret kaldıklarını belirten İsmail Balaban, “Yarım yamalak çalışmayla Er Meydanı’na döndüm. Hoş de bir dönüş sağladım. Rakiplerimin ve seyircilerin beklemediği bir dönüş oldu. Başladığım birinci güreşten itibaren elimden gelenin en güzelini vererek adımdan kelam ettirmeye yine başladım. Dereceler, kürsüler elde etmeye başladım. daha sonrasında Elmalı üzere büyük bir tertipte değerli rakiplerimi yenerek yıllardır yapamadığım o şampiyonluğu, 2021 yılında yaşamak nasip oldu. Er Meydanı’na çıktığımda elimden gelenin en güzelini vermek için uğraş ediyorum. Geçtiğimiz yıl da bunu yaptım. Fizik olarak zayıftım lakin yüreğimle savaştım. İnatçılığımla savaştım ve bunun da karşılığını aldım” formunda konuştu.

“Hedefim Sarayiçi’nde altın kemeri kuşanmak”

2022 yılı ortasındaki amaçlarından de bahseden başarılı güreşçi, “Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri var önümüzde ve her güreşçinin hayali Kırkpınar’da altın kemer kuşanıp sevenlerine armağan etmektir. Tarihte bir iz bırakmaktır. Benim de gayem Sarayiçi’nde altın kemeri kuşanmak ve sevenlerime tekrar bu gururu yaşatmak. Bu amaçlar doğrultusunda kadro arkadaşlarımızla birlikte disiplinli ve azimli bir biçimde çalışmalarımız, idmanlarımız devam ediyor. İnşallah, Allah sakatlık, kaza bela vermesin. Hoş bir dönem olmasını temenni ediyorum. İnşallah adaletli, hoş, keyifli çabalar olan bir dönem olur. Bizim için de iyi ve hoş bir dönem olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Çıkacağım Er Meydanı’nda, erler üzere savaşacağım”

Kendisi için dönemin nisan ayında başlayacağını aktaran Balaban, “Sezonun birinci güreşinden sonuna kadar her vakit maksadım kürsünün en üst basamağı. Kırkpınar denince bütün güreşçilerin hayali; Er Meydanı’na çıkıp, savaşıp gayret etmek. Sonuna kadar uğraşın hakkını vermek ve kemeri kuşanmaktır. Benim de hayalim, maksadım bu yıl tekrar altın kemeri kuşanmak. Antalyalı hemşerim Ali Gürbüz, iki yıl üst üste birinci oldu. Bu yıl da üçüncü yılı ve natürel ki onunda amacı bu yılda altın kemeri alıp ebedi sahibi olabilmek. Olağan ki onun amacı, her insanın gayesi var. Bizim de gayemiz tekrar bu yıl altın kemeri kuşanmak. İnşallah hak edenin olur. Ben elimden gelen en uygununu vereceğim. Çıkacağım Er Meydanı’nda, erler üzere savaşacağım. Orada babamın oğlu olsa da kimseyi tanımam. Çıkacağım ve sonuna kadar çabamı vereceğim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diyerek kelamlarını tamamladı.