Inaki Pena: Galatasaray’ın gelecekte bir seçenek olduğunu düşünüyorum

Semedov

New member
Sarı-kırmızılıların orta transfer periyodunda Barcelona’dan kiralık olarak takımına kattığı 22 yaşındaki file bekçisi, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Birinci maçına Aytemiz Alanyaspor karşısında çıkan ve yaptığı kurtarışlarla dikkati çeken Pena, “Galatasaray’a kısa müddette alıştım. Bu büyük kulübün bir kesimi olmak ve bu armayı taşımak beni heyecanlandırdı. Birinci maçımdan mutlu kaldım.” tabirlerini kullandı.

Galatasaray’a oynamak için geldiğini belirten İspanyol kaleci, “Elit bir kadroda müddet almak istiyordum. Olağanda 30 Haziran’da dönmem gerekiyor. Natürel ki gelecekte burada yahut Barcelona’da oynama talihi olabilir. Gelecek ne getirecek bakacağız. Burası epeyce hoşuma giden bir kulüp. Burada oynamak epeyce hoşuma gidiyor. Kulüp için en uygununu yapmaya çalışacağız. Galatasaray’ın gelecekte benim için bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Barcelona’ya dönersem orada da memnun olacağım.” diye konuştu.

Sakatlığı niçiniyle forma giyemeyen Uruguaylı kaleci Fernando Muslera’nın kendisine hayli yardımcı olduğunu vurgulayan Inaki Pena, “10-11 yıl burada geçirdi. Şahsi olarak olmasa da onu ulusal ekipten ve Galatasaray’dan tanıyordum. Bu kulübün ortasında epey kıymetli bir isim. Birebir lisanı konuşmamızın verdiği bir avantaj var. Çabucak yakın bir alaka kurduk. Onunla münasebetimden çok memnunum. Aramız epey âlâ. İkimizin de gayesi kulüp için en yeterlisi her neyse onu yapmak. Ortamızda kim daha âlâ üzere bir çekişme olmaz. İkimiz de en âlâ biçimde maçlara ve idmanlara çıkacağız.” biçiminde görüş belirtti.