İDDEF’ten Gazze’ye Kurban yardımı

YingYang

New member
İDDEF, İsrail taarruzlarının yaralarını sarmaya devam eden Filistin’de yardım çalışmalarını sürdürürken, Kurban Bayramı tertibiyle da gereksinim sahibi ailelere et dağıtacak. Beşere Bedel Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) İsrail’in Gazze’ye yönelik düzenlediği hava hücumlarıyla meskenleri yıkılan, maddi ve manevi olarak mağduriyet yaşayan Filistinli Müslümanlara yönelik devam ettirdiği Gazze Acil Yardım kampanyasını Kurban Bayramı’nda da et dağıtarak genişleteceği açıklandı.

Son olarak, akınlarda hasar goren meskenler için ‘Yeni İmar Projesi’ kapsamında Gazze’de yenilenen konutları ailelere teslim eden İDDEF, hayırseverlerin emanetleriyle mutfakta et pişmesine vesile olacak. Yapılan açıklamada, “Kardeşlerimizin yaralarını Gazze Acil Yardım kampanyamız kapsamında Gazze ofisimizdeki gruplarımızla besin, konut tadilatı, nakdi yardım, kira, ilaç ve tıbbi gereç, yakıt, su arıtma tesisleri ve ambulans takviyesiyle sarmaya aralıksız devam ederken, hayırseverlerimizin Gazze’ye bağışladığı kurbanlar için ülkedeki takımlarımızca alım, kesim ve dağıtım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Öte yandan 13 bin konutun yıkıldığı Gazze’de Yeni İmar Projesi kapsamında konutları yenileyerek mağdur kardeşlerimize yuvalarına kavuşturuyoruz. Yeni meskenlerine yerleşen kardeşlerimizi yalnız bırakmayarak besin ve et yardımında bulunuyoruz” denildi.