Hikmet Karaman: ‘Kayseri plakasını yazdıralım sloganı ile maça çıktık’

Semedov

New member
Müsabakanın akabinde her iki grubun teknik yöneticisi açıklamalarda bulundu. Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, “3 puanı aldık ancak bu 3 puandan kıymetli dersler çıkarmamız lazım” dedi. GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş ise, “Genel olarak oyunu âlâ oynadık fakat sonuca yansıtamadık. Önümüzde bir Göztepe maçı var. Artık lig daralıyor. Göztepe maçına bakacağız” sözlerini kullandı.

Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Sezonu’nda Yukatel Kayserispor, alanında karşılaştığı GZT Giresunspor’u 2-1 mağlup etti. Müsabaka daha sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, “90 dakikayı kıymetlendirecek olursak en formda gözüken taraftarımızdı. Maçın adamı 12’nci adamımızdı. Onlara teşekkür ediyorum. Oyunun genelini ekip olarak beğenmedik. Birinci 10 dakika uygun başladık fakat son 30 dakika epeyce kusur yaptık. Yeterli, iki gol bulduk. Onlara başka parantez açmak istiyorum. İbrahim’in ve Bertolacci’nin 4 sarı kartı olması ve oyundan çıkması bizim ismimize kıymetli vakit dilimi oldu. Ferdî oyuna yöneldik. Oyuna giren oyuncu oyuna katkı yapmalı bu katkı olmadığında rakip risk alıyor. Kişisele yöneldik ve boş alan bıraktık, koşmadık, kaliteli pası yapamadık. bu biçimde olunca da son dakikalarda gol yedik. Daha uzatmalar da var. Skoru müdafaa iç güdüsü ile daima savunmada kalma durumundasınız. Son 10 dakika bu sorunu yaşadık. Hafta içi bunun tahlilini yapıp oyuncularımızla tartışacağız” diye konuştu.

“KAYSERİ PLAKASINI YAZDIRALIM SLOGANI İLE MAÇA ÇIKTIK”

Giresunspor’un kuvvetli rakip olduğuna değinen Karaman, “Giresunspor deplasmanda en çok maç kazanan kadro. Ben asla kolay bir maç olduğunu düşünmedim. Deplasmanda 12 puan alan bir ekibe karşı oynadık. Tahminen iç alanda bu performansı sergileseler alt sıralarda olmazlardı. Kayseri plakasını yazdıralım sloganı ile maça çıktık. Tahminen de bu Giresun’u motive etti. En kıymetlisi 3 puan almaktı. 3 puanı aldık fakat bu 3 puandan değerli dersler çıkarmamız lazım” dedi.

HAKAN KELEŞ: BUGÜN KAYBEDECEK BİR OYUN OYNAMADIK

GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş ise, “Maç öncesi berbat gidişatımız vardı. Devam ediyor. Onu değiştirmek istiyorduk. Bugün kaybedecek bir oyun oynamadık, oyunun kimi kısımlarında üstün oynadık. Kimi konumları değerlendiremedik. Oyun ortasında verilen ve verilmeyen fauller var. Bu biraz canımızı sıktı. Rakip tahminen 10 kişi kalabilirdi. Birtakım konularda dertler yaşadık. Genel olarak oyunu âlâ oynadık lakin sonuca yansıtamadık. Önümüzde bir Göztepe maçı var. Artık lig daralıyor. Göztepe maçına bakacağız. Oyunu skora yansıttığımız vakit istediğimiz yere geleceğimizi düşünüyorum. Ligin birinci yarısında da berbat gidişat yaşadık. Biraz fikstür avantajı biraz da kimi sıkıntılar var. Rakiplerimizden alacağımız maçlarımız var. Onları kazanıp amaçlarımıza ulaşacağız inşallah” sözlerini kullandı.