Genç nesil yolcular gemi yolculuğu seçeneğini düşünüyor

Vefa

Global Mod
Global Mod
Y kuşağına hitap eden bir seyahat şirketi olan Global Citizen Journeys’in kurucusu ve seyahat tasarımcısı Joshua Smith, “30 restoran ve 4.000 kişiyle seyreden genel okyanus gemisi, bunun gerçekte ne kadar süreceğini bilmiyorum” dedi. “Y kuşağından daha genç bir izleyici kitlesine hitap etmek için Groove Cruise Müzik Festivalleri veya küçük butik gemi gezileri gibi niş yolculuklar başlatan daha fazla şirket görüyorum. Bu bir başarıydı.”

Tipik olarak 200’den az konuğu ağırlayan çok daha küçük teknelerde sunulan nehir yolculukları, özellikle Avrupa’da, yoğun turizm sezonunda kalabalıktan uzak durmak isteyen ilk kez seyahat edenler arasında özellikle popülerdir. Boston’dan 42 yaşındaki bir kitap editörü olan Christine Chambers, 10. evlilik yıldönümünü kutlamak için Haziran ayında Burgundy ve Provence’a sekiz günlük bir Uniworld nehir gezisi rezervasyonu yaptı.

Bayan Chambers, “Tüm Avrupa’yı uçak ve trenle gezdik, ancak alışılmışın biraz dışında farklı bir şey denemek istedik” dedi. “Binlerce insanla o devasa gemilerden birine asla binmezdim, ama her zaman bir nehir gezisi denemek istemişimdir – daha zarif ve daha sakin görünüyorlar.”

Çift, yiyecek, içecek ve kıyı gezileri dahil olmak üzere 14.000 $ değerinde balkonlu lüks bir kamarada kendilerini şımarttı. Bir haftalık tatile asla bu kadar para harcamazdık ama Covid sürecinde seyahat etmediğimiz yılları telafi ediyoruz” dedi.

20 yaşındaki Nora Hope, Royal Caribbean’ın en yeni gemilerinden biri olan ve 4.000’den fazla yolcu kapasiteli Odyssey of the Seas ile geçen yıl ailesini Yunanistan’a çok daha büyük bir gemi yolculuğuna çıkardı. Ailesi, pandemiyle ilgili iki yıllık kısıtlamalardan sonra bir aile tatili için çaresizdi ve çeşitli Yunan adalarındaki seçenekleri araştırdıktan sonra, bir gemi yolculuğunun en iyi değeri ve en az sorunu sunduğu sonucuna vardılar. Bir haftalık her şey dahil tatillerinde toplam yaklaşık 4.300 dolar harcadılar ve okyanus manzaralı iki odada kaldılar.