Genç kripto para meraklıları için tavsiyeler

Vefa

Global Mod
Global Mod
Tenías razón. Moda Pasajera değil.

Sam Bankman-Fried gibi bir şirkete uygulanan yasal darboğazlar ve Binance gibi şirketlerle ilgili düzenleyici zorluklar nedeniyle kripto para birimleri satın almak zorunda kaldım.

Bitcoin fiyatı 2022’de bir hafta silindiğinde, Amerika Birleşik Devletleri halkı, yalnızca 3 yıl önce bir yıl önce ve 11 yıl önce yükselen kripto para birimlerini temsil ediyordu. 12 yıl önce bu yıl, Oficina Nacional de Investigación Económica’nın tutanaklarında (NBER, İngilizce yazılmış) bir makale yayınlandı. Bu nedenle Bitcoin fiyatı 2022’den bu yana %75’ten fazla arttı.

Ben kripto para birimlerine inanıyorum – basit bir tuhaflık – ve sadece kişisel mali durumlarıyla işe alınmayan belediye başkanlarının iradesine değil. Benim ve kripto para birimleri satın almak istediğimin netleşmesi için sadece birkaç kişinin para kazanması yeterli.

Para kazanmak için daha fazla zamana sahip olan genç yetişkinlerle ilgili. 40 yaşın altındaysanız, 60 yaşın üzerindeki diğer kişilerin NBER soruşturmasına tabi olduğu kripto para birimlerine sahip olma olasılığınız daha yüksektir. Ayrıca erkek olma olasılığı daha yüksektir.

Genel mola önemli bir sözdür. Bu yılın başlarında, Pew Araştırma Merkezi, 41 yıl önce 18-29 yaş arası erkekler tarafından 10 yaşında olduğum veya kripto para kullandığım için izlendiğimi ve sadece 16 yıl önce burada kaydedilen kadınlar tarafından izlendiğimi gösteren bir analiz yayınladı.

Bunun olası bir açıklaması, bir kişi olup olmadığı sorusudur. Emekli bir nörolog ve yazar olan 75 yaşındaki William Bernstein, “Bu bir testosteron krizi” dedi. İnversiyonun Dört Sütunu. “Kas kütlesi ve kas hızı için harika, ama kesinlikle sulu.”

Pazarlık yaparken dikkate almak zorunda olmadığınız tiplerden misiniz? Hayır, bu kötü haber. Bir kadın mı yoksa sizinle birlikte olmak isteyen birini mi arıyorsunuz (sınav sadece sizin için uygundur).

Pew Araştırma Merkezi ayrıca 14. nesil beyaz yetişkinlerin kripto para birimlerini erişilebilir hale getirmediğini belirtti; Siyah ve Hispanik yetişkinleri karşılaştırırken, 21 yıl önce ve 24 yaşında ve Asyalı yetişkinler.

Günümüzün ırksal ayrımı çok büyük ve genç yetişkinler bunu başarmanın zor olduğuna güvendiklerinde, düzenli olarak bisikletçinin kişisel yükünden taviz vermek zorunda kalıyor. Bu nedenle, mevcut karar, kripto para birimi reklamlarını bir dizi etkileyici ve ünlüye dönüştürmek için anında daha basit bir duruma dönüştürülebilir.

Next Gen Personal Finance için kar amacı gütmeyen bir eğitim şirketinde satış direktörü olan 33 yaşındaki Yanely Espinal, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki para biriktirme oyununda, daha da fazla para kazanmak için büyük bir fırsat var” yorumunu yaptı. “Çünkü bu vizyonla kripto para satıyorum, bunu yaptıktan sonra o eşiğe ulaşabilirim… Bilmeniz gerekir ve bir kez bu konudaki kararı tartışırız.”

Kripto para birimlerinin düzenli olarak onlar için en büyük çekiciliği, büyük getiriler elde etme olasılığı ve 2019’dan satın alıp 2021’den itibaren satmaları gereken bitcoinleri kazabilmeleridir.

Ancak test şu şekildedir; Bu nedenle, onları alan az sayıdaki insanın onları yalnız bırakması mümkündür. Alıştırmayı mümkün olan en kısa sürede tekrarlayın (hemen şimdi alın ve satın) ve olağanüstü beceri gerektirir (ve yılın ikinci yarısında birkaç gün beklemek zorunda kalma olasılığı da öyle).

Ancak, herhangi bir nedenle karar verme niyeti yoktur. Her şey tersine.

Finansal Okuryazarlık Vakfı’nı kuran ve pandeminin merkezinde kripto para birimleri pazarlığı yapan 17 yaşındaki Aadi Gujral’ın kararını düşünün. Bitcoin satın alın ve sektöre girin, diğer para birimleriyle ve ayrıca para madeni ile denemeler yapın.

Gujral, “Daha fazla konuşabildiğimizden bu yana bir süre geçti ve diğerleri yanlış kararlarından yakınıyor” dedi. “Volatilite nedeniyle, ticari endeksli bir fona geçmek muhtemelen daha güvenli ve daha güvenli.”

Ama Amerika Birleşik Devletleri belediye başkanlarının bir gezisine daha çok katılıyor muydunuz? Cennete karşı hoşgörünüz hakkında daha iyi bir algınız var mı? Babasının diğer gençleri için büyük bir usta mı olmuştu? Hayır hayır hayır.

Espinal, eğitimcilere kripto para birimini ve yazarını nasıl öğreneceklerini öğretmek istiyorum parana dikkat etBütün korkularını bu tür ayrılıklarda ve ölümlerinde hisseden gençlerle ilgileniyorum.

“Kötü olup olmadığımdan emin değilim ve yemeğinizi korkudan koruyorum çünkü bu duyguyu hissetmek konusunda endişelenmeme gerek yok” dedi. “İnsanlar bunu tersine çevirebilir, özellikle beyaz olmayan insanlar için para kazanmanın harika bir yolu.”

Espinal tamamen huzursuzdu ve Vieron’un sarhoş Babalarının tezahüratları olarak hissettiği pek çok genç yetişkin, yıllar boyunca yardımlarını sürdürürken 2008 ekonomik kriziyle derinden boğuşuyordu. Sabit bir pazara geçtiğinde sonuçtan kaçınmak belirsiz bir seçimdi.

Şimdi, ambargo olmadan, kripto para birimi sahipleri çok popüler. Pew’in araştırmasına göre, faaliyetlerinin mali durumları üzerinde büyük bir etkisi olduğuna ikna olanlardan sadece üçü.

Bu olabilir, pişmanlık ve haber vermeden. Ancak bu, artık parayı kripto para birimlerine dönüştürmenize izin verilmediği için parayı dönüştürmek zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Bernstein’a göre, 10 yıl önce belediye başkanı bile değilken ve hemen düşüncelerini özümsemek için bir liste yaptığında, belediye başkanı ciddi bir kripto para meraklısının bunun tamamen tersine döndüğü yanılgısını sezmişti. Daha sonra, tersine çevirmelerin kârları (satın almalarını yapan bir şirket olarak) veya kâr etme fırsatları (şirket akreditasyonları üzerinden temettü ödediyse) olduğunu açıkladık. Kriptomonedalar artık orada değiller, ancak yalnızca kaybolduğunda satılıyorlar.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, bir saat tiyatroda veya solo bir konserde kalarak, hazırlık veya sahip olduğum alanla aldığım ruh halini artıracak kripto para birimleri oynamayı düşünüyorum.

Ama kendimi kehribar rengine çevirmeyi tercih ederim. “Es lo bueno de ser un vejestorio,” dedi. “İnsanlar gençken gündüzleri olmadığı için kripto para birimlerine alınmadılar, ama bu filmi görmedikleri için izlediler.”

Ron Lieber, 2008’den beri Your Money’de köşe yazarlığı yapıyor ve şimdiye kadar olduğundan daha fazla olmak üzere beş kitap yazmıştır. Üniversite için ödediğiniz bedel. Ron Lieber hakkında daha fazla bilgi