Galatasaray lider adayı Eşref Hamamcıoğlu: “19 Haziran Galatasaray’ın kurtuluş günü”

Semedov

New member
“Biz G.Saray’dan bir şey almaya değil, vermeye geliyoruz. 4 bin 500’e yakın bir iştirak bekliyorum. G.Saray’ın sağ duyusu, feraset ön plana çıkacaktır. Birleşme ve konsolidasyon sandıkta olacak. Bugün kulübün muhtaçlığı olan ne? Önemli, dirayetli bir temsil, popülizmden uzak bir idare. Bunu kimin âlâ yapabileceğini inanıyorlarsa, G.Saray sağ duyusu ona oy verecektir.”

G.Saray’da lider adayı Eşref Hamamcıoğlu, bir şeyler almak için değil bir şeyler verebilmek için nazaranve talip olduklarını söylemiş oldu. Hamamcıoğlu nasıl bir lider olacağını, amaçlarını ve projelerini Hürriyet’e şu sözlerle anlattı. Arbede ortamı G.Saray’da bitmek zorunda. Zira bundan beslenenler var. Maharetsiz, ehil olmayan beşerler bundan besleniyor. Sanal düşman yarattılar toplumsal medyada, insanları kategoriye ayırıp böldüler. Geldiğimiz yer burası. Bizim en büyük gayemiz bu. Arbedeyi bitirmek.

NEYi PAYLAŞAMIYORUZ?

G.Saray’da farklı fikirler olur ve bu bir zenginliktir. Bunu zayıflık olarak görürseniz kendiniz zayıf duruma düşersiniz. Kesinlikle kucaklaşmak zorundayız. Neyi paylaşamıyoruz!

İsmi geçsin diye aday olanlar var

Kulüp yöneticiliği akıl işi değil kalp işidir. Biz G.Saray’dan bir şey almaya değil ki, vermeye geliyoruz. Kesinlikle öbür adaylar da öyledir. Lakin bir şeyler almaya yeltendiğinizde bir sürü şeyi kırıyorsunuz. Son vakit içinderda yaşadıklarımız… Tıpkı fikirde olmayan üyeleri disipline veriyorsunuz. Olmaz!

niçin-KiMDEN ALALIM?

Herkes bana soruyor; ‘Siz nazaranve geldiğinizde rövanş mı alacaksınız.’ Hayır, biz işimize bakacağız. niye alalım, kimden alalım, ne gerek var! Lakin tüzüğe karşıt bir durum varsa gereken yapılır.

3 YILDIR ORTADA YOKLAR

5 aday var herkes demokratik hakkını kullanıyor. Hiç hazırlıksız, G.Saray’da bu vakitte hiç işin ortasında olmamış adaylar G.Saray’ın isminden yaralanmak için ortaya çıktılar. Benim uğraş ettiğim 3 yıldır biliniyor. Neredeydi bu adaylar 3 yıldır. Genel konseyde, divanda görmedik! Ne katacaksınız, fikriniz nedir G.Saray ile alakalı. ‘İsmimiz geçsin’ diye seçime giriliyor.

Demokrasi şöleni olması gerek

4 bin 500’e yakın bir iştirak bekliyorum. G.Saray için bir kurtuluş günü olacaktır. Galatasaray ismine demokrasi şöleni olması lazım. G.Saray’ın sağ duyusu, feraset ön plana çıkacaktır. Birleşme ve konsolidasyon sandıkta olacak. Bugün G.Saray’ın gereksinimi olan ne? Önemli, dirayetli bir temsil. Popülizmden uzak bir idare. Herkes bunu bekliyor. Bunu kimin âlâ yapabileceğini inanıyorlarsa G.Saray sağ
duyusu ona oy verecektir.

BU CAMiAYI BiLMiYORLAR

G.Saray şeffaflık ve hesap verme prensibinden vazgeçmemeli. Gönül isterdi ki 2 mali genel konsey yapılsın daha sonrasında seçime gidilsin. G.Saray tarihinde birinci kez 2 kere seçim tarihi açıklanıp geri alınmıştır. Bu bir acemilik ve topluluğunuzu bilmemektir. Divan lideriyken de ‘Bu seçimler olmaz, ilan etmeyin boşuna’ dedim. Maalesef haklı çıktım.

BORÇLARI SIFIRLAMAK Üzere savımız YOK ALi KOÇ BiLE ‘ÖYLE PARA BENDE YOK’ DEDi!

“Kulübün başına ne geldiyse, kasa kolaylığı sağlayanlardan geldi. Bankalar Birliği kontratına bakılırsa de yasak aslına bakarsan. O yüzden kimse popülist yaklaşımla ‘200 milyon TL hazır, 80’i de torbada geliyor’ üzere konuşmasın.”

G.Saray’ın mali durumu daima berbattı. 113 yılda 1 milyar TL olan borç son 3 senede 2.1 milyara çıktı. 4 yıl evvel Sportif AŞ’nin kulüpten alacağı 190 milyon TL idi. Artık 1 milyar 342 milyon TL. Bankalar Birliği mutabakatına uymak, koşullarını yerine getirmek bir elzem. hiç bir kulüp yaşayamaz.

VER VER NEREYE KADAR?

Gelirlerinizin yüzde 50’si ile yaşamak zorundasınız. Devlet ve bankalarla konuşulmalı. Ali Koç bile ‘Ver ver nereye kadar? Ben de o denli bir para yok’ dedi.
· Ateşten gömleği giymek lazım. ‘Gelip de G.Saray’ın borçlarını sıfırlayacağız’ diye bir argümanımız yok! Bunu söyleyen arkadaşlar gerçekçi değil. Azaltmak ve sistem kurmak gerekli ki daha sonra gelenler devam ettirsin. Yanlış ve verimsiz transferler, idareler ile bunu yapamazsınız. 715 kişi çalışıyor bugün kulüpte.

BU BAŞ DEĞiŞMELi

G.Saray’ın başına ne geldiyse bu kasa kolaylığı sağlayanlardan geldi. Zira mali disiplinsizlik getirdi. ‘Parayı veren düdüğü çalar’ oldu. Kafayı değiştirmek lazım. Biz de finansman kaynaklarımızı kullanarak ödemeleri yapacağız. Planımız hazır,
teminat kapasitesini artıracağız.

Kimse kasa kolaylığı ile G.Saray’ı ayağa kaldıramaz. Zira Bankalar Birliği mukavelesinde şahısların kasa kolaylığı sağlaması yasak. Sağlarsınız lakin 9 yıl daha sonra alırsınız paranızı. O yüzden kimse popülist yaklaşımla ‘200 milyon TL hazır, 80’i de torbada geliyor’ demesin. Duyuyorum ve gülüyorum.

HAYAL-MAKET SATMIYORUZ GALATASARAY’I DA SATMAYIZ

“Dijital dönüşüm projemiz var. Çok önemli gelir bekliyoruz. Pazarlamayı ve dijital transformasyonu yaptığımız anda G.Saray, 3 sene daha sonra mali istikrara kavuşur.”

Kendi kaynaklarımıza dönmek, idari ve mali ıslahat yapmak gerekli. Bunun için de bir dijital dönüşüm projemiz var. 3 ayda, 6 ayda olacak bir şey değil. Çok önemli gelir bekliyoruz. G.Saray’ın tarihini değiştirecek bir projedir. Avrupa’da biroldukça kulüp bunu yapıyor. Pazarlamayı ve dijital transformasyonu yaptığımız anda G.Saray, 3 sene daha sonra mali istikrara kavuşur. Borçları bitmez, yönetilebilir duruma gelir.

AJAX, LiLLE ÖRNEĞi VAR

Bugün borç 2.1 milyar TL. Kimse ödeyemez! Gerçek bu ve öz kaynaklarımıza dönmeyiz. Artık sportif muvaffakiyet satın almamalı G.Saray. Para harcayıp yapamayanları görüyoruz. 54 milyon Euro harcayıp, 26.5 milyon Euro yarar almışız. Örnekleri var; Ajax, Lille, Lyon. Daima ticari faaliyetleri ile bu işleri götürdüler.

uygun HAZIRLANDIK

Önemli bir rüzgar var gerimizde. Güzel hazırlandık. G.Saray’ı toplumsal medya rüzgarına nazaran yönetmemek ve karar vermemek lazım. Herkesle gerçekleri paylaşıyoruz. Ayakları yere basan takımız, hayal satmıyoruz, maket satmıyoruz. Kulübü de satmayız.

MALİYETLERi OYNAYANDAN FAZLA 2 TRANSFERDEN 1’İ BOŞA GİTMİŞ

G.Saray’ın kurtuluş reçetesi… 1: Popülizmden kesinlikle uzaklaşıp radikal, tarihi ve idari ıslahatları yapmalı. 2: Verimlilik sağlanmalı. Bütün bunları nasıl sağlayacaksınız? Sportif muvaffakiyete bağlı olmayan gelir kalemleri yaratmalı. 2. yaklaşımımız tüm branşlarında verimlilik, verimlilik, verimlilik…

DEMEK Ki DELiK VAR

Futbol futbol grubunun 1 yıllık maliyeti 54 milyon Euro. Uğraş eden kadronun ortalaması 26.5 milyon Euro! Az kalsın şampiyon oluyorduk! Demek ki 54 milyon Euro harcamışız fakat 26.5 milyon Eurosu’ndan faydalanmışız. Demek ki bir delik var. Verimlilik burada işte! 2 transferden 1’i boşa gitmiş. Kulübede oturanların maliyeti çaba edenlerden daha fazla. İşte buna mani olmak lazım. Önceliğimiz bu. Hızla bunu yapacağız.

TERiM iLE ÇALIŞMAMAK Üzere BiR iSTEĞiMiZ OLAMAZ

Biz idareye bir vizyonla geliyoruz. Nedir, verimlilik! Alt yapı kaynaklarına dönme. Zira deniz bitti. Bankalar Birliği mukavelesi diyor ki, en az yüzde 20 futbol ailesinin bütçesini küçülteceksin! Bu yüzde 30 demektir. Bunu da en kolay Fatih Terim ile yapabilir ve gerçeğe dönüştürebiliriz.

İdareye geldiğimizde vakit Fatih hocayı davet edeceğiz ‘Hocam planımız bu, emredilen bütçe bu! Gel bu işi birlikte yapalım. Ne dersin’ diyeceğiz. Güzel bir G.Saraylı olduğu için Fatih Terim bunu kabul edecek ve bu yolda bize refakat edecektir diye düşünüyorum, temenni ediyorum.

Bizim Fatih Terim ile çalışmamak üzere bir isteğimiz olamaz. Kendisi ile hayatımda oturup konuşmadım. Bilhassa toplumsal medyada bu biçimde algı yaratılmaya çalışılıyor. Lakin gerçek değil.

Rezan beyin yerinde bu biçimde bir idareye girmezdim. Zira spekülasyonlara sebep oluyor. Fatih Terim’in ismi geçiyor. Beşerler ve G.Saray yıpranıyor. Her ne kadar vekilliğini bıraktım diyorsa da beşerlerle dalga geçmemek lazım tabiri caizse!

Cenk Ergün, Sportif AŞ’de profesyonel yönetici olarak çalışacak. sonucumız bu türlü. her insanın rolü ve bakılırsavi aşikâr olursa kaos ve kasvet çıkmaz.

niye FATiH HOCA O ARBEDE iÇiNE GiRiP CEZA ALSIN!

Teknik adam kim olursa olsun onları meşgul etmemek lazım. Fatih Terim bir boşluğu doldurduğu için ‘Florya’nın anahtarı Terim’de’ üzere yorumlar yapıldı. Allah’tan da o denli olmuş! niye kurumsal irtibatı Fatih Terim yapsın! niye o hengame, çaba içine girip ceza alsın! Bunu yapması gerekenler idare. Onlar yapmayınca biri sahip çıkıyor. Bugün Fatih Terim yerine diğeri olsa fark 8 puan iken bırakıp gidebilirdi takımı!

TRANSFER iÇiN ÇALIŞMAMIZ YOK ANCAK FiKRiMiZ VE KISA BiR iSiM LiSTEMiZ VAR

Transfer çalışmamız yok. Kimsenin de yoktur. İsimler havada uçuşuyor. Ancak yetkiniz yok bir kere! Fikrimiz, kısa bir listemiz var. 2 mali genel şura yapılmadı ve ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Hangi futbolcuya ne kadar borç var? ‘Şununla, bununla görüşüyoruz, gelirsek onu alacağız’ demek hakikat değil. B planımız olağan olarak var.

BURAK ELMAS ‘ÇEKiLiRiM’ DEDi, ‘SEN YOKSAN BEN DE ADAY OLMAM’ DEDiM

LES Ottomans’taki görüşmede Burak Elmas ‘Gerekirse adaylıktan çekilirim’ dedi. Ben de dedim ki ‘Sevgili Burak bu toplantı yüzünden çekiliyor olman hayli ziyan verir G.Saray’a. O denli bir şey yaparsan ben de çekilirim’ dedim. daha sonra oturup yeniden konuştuk. Bana nazaran toplantı hayli hedefsiz ve yersizdi. Birleşmenin sandıkta olması lazım. Seçilen lidere takviye olmalıyız.

TARAFTARIN Bilgi VE VERİLERİ YOK TANIMIYORUZ!

Kulübün artık 3 ana kalem geliri var. Birincisi maç günü hasılatı, ikincisi yayıncı kuruluştan alınan gelirler, üçüncüsü sportif muvaffakiyete bağlı olmayan ticari gelirler. Birinci ikisi pandemi niçiniyle düştü. Düşmeyen bir tane var ticari gelirler. Onun için de dijital teknolojiyi kullanmak lazım. Bizim 15 milyonu aşkın taraftarımız var. Fakat tanımıyoruz. hiç bir verisi yok elimizde. Cinsiyeti nedir, yaş kümesi nedir, gelir durumu nedir, nedir alışkanlıkları! Bunlar bir bilgidir ve bilgiyi gelire çevirmek lazım. Gerçek projeler ve geldiğimizde hangi tarihte ne biçimde harekete geçeceğimiz aşikâr.

Çabucak üye ol, iddaa heyecanını yaşa…