Galatasaray lider adayı Burak Elmas: “Yaşımdan daha fazla deneyimim var”

Semedov

New member
“Kendimi aslında o kadar genç görmüyorum. Çok genç başladım iş ve yöneticilik ömrüme. Galatasaray’da birtakım bireyler benim yaşımda yönetici olma fırsatı yakalarken, ben çok erken yaşta mutfakta çalıştım. Burada yaştan değerli olan şey; deneyim ve Galatasaray Kulübü’nü tanımak. Şu anda Galatasaray’ın problemlerine vakıf, tahlil projelerini hazırlamış, en hazır takım biziz.”

Galatasaray Kulübü Lider Adayı Burak Elmas misyona en hazır grubun kendilerinin olduğunu söylemiş oldu. 47 yaşındaki Elmas 11 gün daha sonra yapılacak seçim öncesi projelerini Hürriyet’e anlattı: “Eylül 2020’den bu yana çalışıyoruz. Mayısta tüzüğümüze göre yapılacak seçime nazaran hazırlandık. Şu an G.Saray’ın sıkıntılarına vakıf, tahlil projelerini hazırlamış, en hazır grup biziz. Tarih ne olursa olsun, bu seçime gireceğiz ve G.Saraylılar’a hakikat tahlili üreteceğiz.

DAĞILMIŞ İdare TAHLİLİ GECiKTiRiYOR

Sıkıntılar git gide büyüyor. Maalesef nazaranvde olan idarenin dağılmış, karar alamayan hali G.Saray’ın sorunlarının tahlilini daha da geciktiriyor.

‘Akıl yaşta değil, baştadır’ derler ya…

Kendimi o kadar genç görmüyorum. Çok genç başladım iş ve yöneticilik hayatıma. G.Saray’da birtakım şahıslar benim yaşımda yöneticilik fırsatı yakalarken ben çok erken yaşta mutfakta çalıştım. Burada yaştan kıymetli olan şey; deneyim ve G.Saray’ı tanımak.Yaş yalnızca bir sayı fakat deneyim epey başka bir olay. G.Saray benim konutum, ortasında yaşadım, fazlaca erken yaşta gözlemleyip mutfakta çalıştım.

TAHLİL ODAKLI BiR Takım LAZIM

‘Akıl yaşta değil, baştadır derler’ ya. Deneyimim, yaşımdan epey daha fazla. Galatasaray’ın bu vakitte dinamik bir gruba muhtaçlığı var ve süratli ve tahlil odaklı o takım de biziz.

‘Galatasaray şımarıkları sevmez’

G.Saray’da bir ekip ufak kümelerin güç savaşı var. Biz kendini bu kümelere ilişkin hissetmeyen o sessiz çoğunluğu, G.Saray doğruları etrafında birleştirmek için yola çıktık. G.Saray tek başına muvaffakiyete gdolayılemez. Camiayı da taşımalısınız. Camiayı tanımak, iç istikrarları bilmek ve mütevazı olmak gerek. Gündüz Kılıç’ın kıymetli bir lafı var “G.Saray şımarıkları sevmez” diye.

MÜTEVAZI OLMALISINIZ

Galatasaray’da aslında ne kadar mütevazı olursanız o kadar büyürsünüz. G.Saray seçtiği önderinden hem zerafet, hem samimiyet tıpkı vakitte tevazu bekler. Ben 18 yaşından beri bu topluluğun ortasındayım ve 24 yaşında yöneticilik yaptım. Bunları gördüm ve yaşayarak öğrendim. Hani derler ya “Gördüğün en uygunları uygulamaya devam et, gördüğün yanlışları da yapmamaya ihtimam göster ve ileri taşı’ Amacımız bu…”

Yürekli olmayan bu işe girmesin

Beş aday ile seçime gireceğiz. En büyük kaygım; biz ne kadar sıkıntı bir işe girdiğimizi bilerek, Galatasaray’ın en güç devri olduğunu bilerek aday olduk. Umarım öbür adaylar da tüm sıkıntıların bilgilerinı incelemiş, araştırmış ve sıkıntıların büyüklüğü, tahlillerin zorluğu ve yapılması gerekenlerin ne kadar büyük cüret gerektirdiğini bilerek aday olmuşlardır. Aksi takdirde G.Saray fazlaca büyük ziyan görür. ‘Ateşten gömlek’ demiştiniz. Bunu bilerek yola çıktık. hiç bir kuvvetli uğraş kolay olmaz. Cesaretli olmadan bir uğraş kazanılmaz.

iSTiŞARE Kurulu…

‘Geçmiş doğruları yinela, yapılan yanlışları düzelt!’ Ben Yüksek İstişare Kurulu kurmak istiyorum. G.Saray’da eski lider, 2. lider, divan liderlerinin daima G.Saray’ın kararlarında dönemsel olarak fikir veriyor olmasını sağlamak istiyorum. 3 ay ortasında ya da acil toplantılarla iradelerini öğrenerek karar almanın kıymetli olduğunu düşünüyorum.

G.SARAY’IN GELiR Sorunu YOK, iŞi BiLMEYEN YÖNETiCiLERiN KUSURU VAR

“Gelirinden çok harcama ve dönemsel popülarite için kimi vakit işi bilmeyen yöneticilerin yapmış olduğu yanılgılar kararı G.Saray borçlanıyor. Bu borçları yapan bireylerin de burada sorumluluğu yok maalesef.”

Kısa vadeli ödemeler, borçlar konusunda lider ve 2. liderin açıklamaları birbiri ile çelişiyor. Sayın lider Bankalar Birliği muahedesi daha sonrasında ‘Bizden daha sonrakilere rahat bir G.Saray bırakmak için bu muahedeyi tamamladık’ dedi. Başka yandan 2. lider ise adayları biraz korkutmaya çalıştı. Lakin sonrasındasında da kendisi aday oldu. Bunda epeyce çelişkili bildiriler var. G.Saray’da hiç bir idare kasayı dolu teslim almadı. Öngördüğümüz bir senaryo var ve hazırlıklarımızı yaptık. Sıkıntı bir müddetç olacağı kesin. Fakat dediğim üzere kim gerçek söylüyor, bunu gelince bakılırsaceğiz.

SORUNU ÇÖZECEK iRADEYE SAHiBiZ

Kısa vadeli ödemelerden çok daha değerli sorunlar ile karşılaşacağız geldiğimizde. Bunları da biliyoruz. Önemli manada verilen yüksek maaşlı kontratlar. Önümüzdeki sene yapılması gereken tüm ekipler için hazırlıklar, tüzükle ilgili yapılması gerekenler, yapılmamış iki olağan mali genel heyetin yapılması… Bunları da çözecek iradeyi gösterdiğimiz için aday olduk. Lakin dediğim üzere ‘300 milyon TL açık’ dedikleri, her vakit olan bir açık!

POPÜLARiTE iÇiN YAPILAN YANLIŞLAR…

G.Saray’ın gelir sorunu yok! Gelirinden çok harcama ve dönemsel popülarite için kimi vakit işi bilmeyen yöneticilerin yapmış olduğu yanlışlar kararı G.Saray borçlanıyor. Bu borçları yapan şahısların de burada sorumluluğu yok maalesef. G.Saray’ın ne kadar kuvvetli bir marka olduğunu biliyoruz. G.Saray markası gerçek yönetilirse bu işin üstesinden geleceğine, yenidendan ilişkin olduğu yere, yani tüm branşlarda Avrupa’nın tepesinde olacağına inanıyoruz. Tüm planlarımızı bunun üzerine yaptık.

FATiH TERiM iLE iLGiLi SORULARA ARTIK CEVAP VERMEYECEĞiM

Fatih Terim’in seçim materyali yapılmasından fazlaca rahatsızım. Ancak her yerde Fatih Terim konusu soruluyor. Sorulunca yanıt veriliyor. Aslında bunu yapan yalnızca adaylar değil. Fatih Hoca epeyce değerli bedel olduğu için önde yer alıyor. G.Saray’ın bu kadar büyük sorunları, seçim kriterlerinde önde olması gerekirken maalesef popülarite niçini ile Fatih Hoca’yı ön plana çıkaran bir durum var. Ben bundan daha sonraki süreçte bu sorulara karşılık vermeyeceğim. Arzum epey net. Bu husus daha fazla tartışılmamalı. Hem Fatih Terim’e tıpkı vakitte Galatasaray’a saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

EPÖZDEMiR KEYİFLİ ETMELi

Rezan Epözdemir epey kıymetli bir hukukçu. G.Saray’ın bu kadar epeyce tüzel meselelerinin olduğu bir periyotta, G.Saray’a hizmet edecek olmasından beşerler keyifli olacağına, müvekkilleri üzerinden kıymetlendiriyor ise buna en sıradan tabirle ‘küçük düşünmek’ ve ‘vizyonsuzluk’ derim.

KEMERBURGAZ’I YAPIP ORAYA GEÇMEMiZ GEREK

Devlete yemin ettiğimiz ve yerine getiremediğimiz basketbol salonunu yapmalıyız. Planı, finansmanı, her şeyi hazır.

Kemerburgaz tesislerini yapıp oraya geçmemiz lazım. daha sonrasında Genel Şuraya, Florya’yı pahalandırmak için alternatifleri sunup fikrini alacağız.

Dijital transformasyon ve kurumsallaşma süratli biçimde uygulanmak zorunda.

GENEL HEYETE İŞTİRAK SAYISI ÇOK Kıymetli

İştirak fazlaca kıymetli. niye değerli? Ne kadar fazlaca G.Saraylı’nın iradesi bu seçim neticelerina yansırsa, G.Saray o kadar demokratik ve ortak akılla bir seçim yapmış olur. Tahminen bugün değil lakin geçmişte bu biçimdeydi. G.Saray seçim kararı ve iradesine hürmet duyar. Mevcut seçilen idaresi dayanaklar. Hizmetleri hakikat yaptığı müddetçe!

AFRiKA’DA KULÜP SATIN ALMAK iÇiN GÖRÜŞME YAPTIK

Stat isim hakkı sponsorluğu için 4 firma ile ön görüşme yaptık, onay aldık. Fakat isim vermek etik olmaz. ,

Afrika’da kulüp satın alma niyetimiz var. Değerli Avrupa kulüplerinin ön muahede yaptığı gruplarla görüşmeler yaptık.

Avrupa’da birkaç kulüple iş birliği mutabakatı için görüştük.

G.SARAY bir daha TÜRK SPORUNUN Başkanı OLACAK

Galatasaray’ın Türk sporunda liderliğine muhtaçlık duyulur. Kültürü, bilgi birikimi, yetkinliği ile Türk futboluna bir daha liderlik etmeli. Zira ülke futbolunun buna gereksinimi var. Âlâ yönetilmeyen Türk futbolunun ileri gitmesi için ataklar yapacağız. Masada güçlü olacağız. Tahlil üretmek için faal olacağız.

Şahısların değil Galatasaray’ın stratejilerini oluşturmak lazım. Her gelen kişi başına göre Galatasaray’ın stratejilerini değiştiremesin!

FARUK SÜREN’DEN GÖRÜŞ ALIYORUM LAKİN LİDER ADAYI BENiM!

Benim tek amacım; G.Saray için doğruları yapmak. Faruk Süren efsane bir lider. Kendi tecrübelerim, ideallerim doğrultusunda buna inanan arkadaşlarımla yola çıktım. Yalnızca Faruk Lider değil, öbür tüm eski liderlerin deneyim ve görüşlerinden yaralanmaya çalışıyorum. Başka lider adayları ‘Meşgulüz’ diyebilir fakat Faruk Başkan’a en makus torunlarına arattırırım. Ondan fazlaca fazla görüş alıyorum. Lakin aday benim. Değişken bir çağda, dünyanın, sorun dinamiklerinin değiştiği bir ortamda aday oluyorum.

Çabucak üye ol, iddaa heyecanını yaşa…