FieldAgent ile dijitalleştiren şirketler çeviklik ve rekabet gücü kazanıyor

Muhendis

New member
Pandemide değişen alışveriş alışkanlıklarıyla süratli tüketim mamüllerine artan talep, şirketlerin saha operasyonlarında sürat ve verimliliği mecburî hale getirdi. Başta süratli tüketim eserleri olmak üzere epeyce sayıda alanda artan tüketici talepleri, geniş dağıtım ve saha operasyon süreçlerinde dijitalleşmeyi zarurî hale getirdi. Yapılan araştırmalara bakılırsa, salgın öncesindeki büyüme oranını neredeyse 3 kat artırarak %159’a ulaştıran online süratli tüketim eserleri dalında (FMCG) görünürlüğünü ve erişebilirliğini artıran şirketlerin, satışlarına %60’a varan hacim kazandırması bekleniyor. Merkez ofisten saha gruplarını yönlendirebilen, alandan aldığı anlık dataları süratle kıymetlendirerek aksiyon alabilen şirketlerin işlerine sürat ve verimlilik kazandırabildiğini belirten Univera EnRoute Eser Müdürü Ömür Yesügay, “Hızlı tüketim eserleri dalındaki üzere geniş dağıtım ve saha operasyonları gerektiren dallarda faaliyet gösteren şirketler açısından bu süreçlerin takibi sistemli bir yapı gerektiriyor. Saha satış ve dağıtım operasyonlarının dijitalleşmesi, şirketlerin çevikliğini artırarak iş hacimlerini genişletiyor. Operasyonlarını sistemli bilgi akışıyla hızlandıran ve sahanın nabzını tutan şirketler, rekabette öne çıkabiliyor” dedi.

Sistemsiz bilgi akışı ve verimsiz iş süreçlerini ortadan kaldırıyor

Saha operasyonlarını ve dağıtım kanallarının idaresini dijitalleştirerek merkezi idaresi destekleyen şirketlerin alandan aldıkları bilgilerle tüketicilerin anlık taleplerine süratle karşılık verebildiklerini söyleyen Ömür Yesügay, “Merkezi idarenin hakimiyetini artıran EnRoute oldukçalu kanal satış idaresi çözümümüzün en çok tercih edilen modülü FieldAgent ile fizikî uzaklıkların getirebileceği sistemsiz bilgi akışını ve verimsiz iş süreçlerini tümüyle ortadan kaldırıyoruz. Satış müdürlerinin merkez ofisten ve taşınabilir olarak saha gruplarını yönetebilmenin ötesini sunduğumuz modülümüzle tüm saha operasyonlarının optimizasyonu için gerekli donanımları bir ortaya getiriyoruz. Online görsel satış takibi, raporlama, ziyaret, rota takibi, satış temsilcilerinize online ileti gönderme, bakılırsav atama, müşteri özelinde not bırakabilme, harita ile takip edebilme ve alandan esnek formlar ile bilgi toplayabilme üzere tüm saha süreçlerini tek bir sistemde buluşturuyoruz” diye tabir etti.

Stratejik gayelere datalara dayalı altyapı kazandırıyor

FieldAgent modülünün sağladığı alana dayalı nizamlı bilgi akışıyla şirketlere hakikat stratejik atakta bulunma avantajı sunduklarına değinen Univera EnRoute Eser Müdürü Ömür Yesügay, “Pandemiyle şirketler için bir muhtaçlıktan hayli zorunluluğa dönüşen çözümümüzle, yalnızca saha operasyonlarını dijitalleştirerek saha grupları ile merkez ofisteki satış yöneticileri içindeki bağlantısı kuvvetlendirmiyoruz. Şirketlerin hedefledikleri müşteri memnuniyetine ulaşmalarına kılavuzluk ediyoruz. Kısa ve uzun vadeli stratejik gayelere datalara dayalı sağlam bir altyapı kazandırıyoruz” dedi.