Fenerbahçe – Kayserispor maçı daha sonrası İsmail Kartal’ın kelamları Hikmet Karaman’ı epeyce sinirlendirdi: ‘Adama sorarlar, ne oynadın?’

Semedov

New member
Fenerbahçe galibiyeti daha sonrası İsmail Kartal’ın “Kayserispor futbol ismine hiç bir şey ortaya koymadı, oyunu domine ettik.” kelamları hatırlatılan Hikmet Karaman, 9 eksikle gelip 10 kişi kalmalarına karşın yeterli gayret verdiklerini söylemiş oldu.

İsmail Kartal’ın kelamlarına karşılık veren Hikmet Karaman, Fenerbahçe’nin yalnızca 2 durum bulduğunu belirterek, “Basın toplantılarını izliyorum, karşılık vermeyeceğim. Yanıt vermek bana yakışmaz. Adama sorarlar… ‘Ne oynadın? Kaç konum buldun?’ diye. Bir eksik kalmışız, ne yapacağız? İki tane konum verdik. En azından bir plana sağdık kaldık. Şunu da diyebilirim, ligde 2-0 galipken, 4-0 yapabilirdik. Biz bir şey dedik mi? Maçtan evvel 9 oyuncumuzun eksik olduğunu söylemiş olduk mi? Evet şanslıyız. Rakibe vurdu gol oldu. Lakin talih, hazırlıklı olana güler. Ramazan’ın golü olması açısından fazlaca memnunuz. Fenerbahçe kıymetli bir grup, büyük bir topluluk. Kayseri olarak, bir Anadolu grubu olarak çeyrek finale kalmak epeyce kıymetliydi. Önümüzde bir Galatasaray maçı var. Galatasaray maçına odaklanıp orada hayli güzel bir sonuç alıp dönmek istiyoruz” ” formunda konuştu.

Kadıköy’de oynanan maçta son dakika yenilen golle kupaya veda eden Fenerbahçe’de İsmail Kartal, galibiyet için her şeyi yaptıklarını lakin hak etmedikleri bir sonuç aldıklarını kaydetti.

Kayserispor’un futbol ismine hiç bir şey ortaya koyamadığını lakin hak etmedikleri bir sonuçla elendiklerini belirten Kartal, “Fenerbahçe her şeyi yaptı, baştan sona üstün oynadık. Kayserispor futbol ismine hiç bir şey ortaya koymadı, oyunu domine ettik. Çok fazla istememize karşın golü bulamadık. Auta giden top, birine çarpıyor ve kalemizde gol oluyor. bu biçimde elenmeyi hak etmedik. Oyunumuzu geliştirdiğimizi gorebiliyorum. Objektif olanlar da bunu görüyordur.” diye konuştu.

Basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, maçı sonuna kadar domine ettiklerini tabir ederek, “Her bölgede rakibe baskı kuran, topu kazanan, golü arayan ve golü atıp tipi geçmek istiyorduk. Zira 3’lü sistemden 4’lü sisteme geçtik. Birkaç galibiyet alarak oyuncularımın özgüvenini daha fazla geri kazanacağını planlıyorduk. Bu akşam hakikaten maç başından sonuna kadar oyunu büsbütün domine eden, rakibin üstüne giden, futbol oynamaya çalışan, bütün organizasyonlarımızı merkezden kanattan deneyerek yaptık. Golü bulamadık. Son saniyede golü yedik ve elendik, üzgünüz. Son vakit içinderda yediğimiz tüm gollere bakıyorum, birilerine çarpıyor, daima bu türlü. Bizim vurduğumuz toplar ya rakipten ya direkten dönüyor. Şanssızlık var. Oyuncularımızın kimileri baskı altında, istediklerini yapamıyorlar. Daha net, daha bariz koyacakları performansı bundan dolayı koyamıyorlar. Bunun üstesinden gelmek için gece gündüz çalışıyoruz. Futbolumuzun geliştiğini her gün görüyorum. Objektif futbolu takip edenlerde bunu nazaranbilirler. Her şeyi yaptık, denedik golü bulamadık. Son saniyede bizim barajda arkadaşımıza çarptı gol yedik ve kaybettik önümüze bakacağız. Kayserispor savunma manasında direndiler ve son saniyede gelen golle maçı kazandılar” halinde konuştu.

“Futbolun doğrularını Fenerbahçe yaptı”

Maçtaki net konum durumuna değinen Kartal, “6,7 tane en az net durumumuz var. kimselerle polemiğe girmek istemiyorum. Futbolu konuşacaksak futbolun tüm doğrularını Fenerbahçe yaptı. Futbolun adaleti Kayseri’ye tecelli etti. Kayserispor’a muvaffakiyetler dilerim” diye konuştu.

Taraftar, basketbol kadrosunu seçti

Kadıköy’deki maça ilgi göstermeyen Fenerbahçeli taraftarlar, soluğu Ataşehir’de aldı. Fenerbahçe Beko, son 9 maçını kazanan uzak orta başkan durumdaki Real Madrid’i 15 sayılık farkla mağlup etti. Salonu büsbütün dolduran taraftarlar, Madrid zaferine büyük katkı verdi.

Ülker Arena kapalı gişe

Ülker Arena’nın 10. yılında Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de tarihi zaferlerinden birine imzasını attı. Sarı-Lacivertliler’in son periyotta basketboldaki başarılı performansıyla bir arada taraftarlar da salonda ekiplerine tam dayanak verdi.