Evlat nöbetindeki anne: Evlatlarımızın yolunu dört gözle bekliyoruz

baboli

Global Mod
Global Mod
Evlat nöbetindeki anne: Evlatlarımızın yolunu dört gözle bekliyoruz
Diyarbakır’da evlatları terör örgütü PKK tarafınca kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da HDP Vilayet Başkanlığı binası önünde oturma hareketi başlattı. 285 ailenin 961 gündür sürdürdüğü harekette 35 aile, çocuğuna kavuştu.

Terör örgütü PKK tarafınca 2015’te kaçırılan oğlu Rojhat için Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden gelen Necibe Çifçi de başka aileler üzere oturma aksiyonunu sürdürüyor. Büyük oğlu, 4 çocuk babası Sami Çifçi’nin, 21 yaşındayken kardeşini aradığı için konutuna yapılan baskınla teröristler tarafınca kaçırılarak öldürüldüğünü belirten Çiftçi, “Benim başka evladımı şehit ettiler. Çocukları meskende perişan. Torunlarım beni çağırıyor dönmem için. ‘Bayram geliyor, kim bizi götürecek babamın mezarına’ diyorlar. Artık de Rojhat için burada oturuyorum. Öbür oğluma kavuşmak istiyorum. Beni duyuyor yahut görüyorsan kâfi artık, dön gel. Acılar ortasında bırakma. Yaz, kış, pandemi ve ramazan demeden senin yolunu bekliyorum. Kâfi artık geri gel, teslim ol. Ramazan ayında bile burada oturuyoruz, evlatlarımızın yolunu dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.