CHP’li belediye işten atmıştı, Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti sahip çıktı

baboli

Global Mod
Global Mod
CHP’li belediye işten atmıştı, Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti sahip çıktı
Mardin’in Dargeçit ilçesinde, 1996 yılında teröristler tarafınca şehit edilen Bilal Batırır’ın (26) eşi 2 çocuk annesi Hatice Batırır, şehit yakınlarına verilen haklardan yararlanarak 2009 yılında Adana büyükşehir Belediyesinde, otobüs sürücüsü olarak işe başladı.

İşyerinde kendisiyle, “Sen niye sabit hatta çalışıyorsun? Sen şehitlik üstünden pirim yapıyorsun? Bizim hakkımızı yiyorsun. Kocan şehit olduysa benim için mi şehit oldu” diye tartışan meslektaşından şikâyetçi olunca, başka bayan sürücüye ikaz cezası verildi. Bu olayın akabinde ise mobbinge uğramaya başlayan Batırır, durumu Belediye Lideri Zeydan Karalar’a anlatmak istese de makama kabul edilmedi.

‘HAKKINDA ŞİKÂYET VAR’ PALAVRA ÇIKTI

Raporlu olduğu bir devirde ise “Hakkında hayli sayıda şikayet var. Bundan dolayı bakılırsavine son verildi” denildi. Belediye Lideri Zeydan Karalar’da, husus meclis gündemine taşınınca, hakkında fazlaca sayıda şikayet geldiğini ve bu yüzden işten çıkarttıklarını söylemiş oldu.

Ancak, 9’uncu noter tarafınca Batırır’a gönderilen iş akdinin fesih bildiriminde, “A Haber isimli televizyon kanalında çıkan haberlerde, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Otobüs Şube Müdürlüğü yönetimi ile ilgili temelsiz, gerçeği yansıtmayan argümanlarda bulunduğunuzdan ve raporlu olduğunuz için röportaj verdiğinizden dolayı iş akdiniz fesih edilmiştir” denildi. Şehit eşinin CHP’li belediye tarafınca işine son verilmesi ise kamuoyunda büyük reaksiyona niye oldu.

EŞİMİN SAYESİNDE HUZURLU YAŞIYORLAR

Durumu öğrenen Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve Yüreğir Belediye Lideri Fatih Mehmet Kocaispir, şehit eşini ziyaret ederek iş muştusunu verdi. Akabinde şehit eşi Batırır, Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Ofis Müdürlüğü takımında, Millet Bahçesi’nde bulunan Karşıt Konut’ta işe başlatıldı.

Haksız yere işten çıkarıldığını ve tazminatının ödenmediği için dava açtığını söz eden Batırır şunları söylemiş oldu:

“Zeydan Karalar disiplinsiz davranışlarımdan dolayı işten çıkartıldığımı söyleyerek bana iftira attı. Bir şehit eşini karalamaya utanmıyorlar. Yaşadıkları bu topraklarda şehit eşimin kanı var. Eşim yardımıyla huzurlu yaşıyorlar.”

‘NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR’

“Cumhurbaşkanımızın, bu kadar memleket sorunu var iken benimle ilgilenmesinden çok memnun oldum. Bana sahip çıktı, kederimi hafifçeletti. Şehit eşimin acısını unutturdu. Allah Cumhurbaşkanımızı memleketimizin başından eksik etmesin. En büyük hayalim kendisini görmek. Kendisiyle ne kadar gurur duysak azdır.

Babası şehit olduğunda 4 aylık olan oğlum sıhhat sorunu niçiniyle işsiz. Bana sahip çıkan Cumhurbaşkanımızın şehit oğluna da sahip çıkacağına inanıyorum.”

KAYNAK: SABAH GAZETESİ