Çaykur Rizespor’da Hamza Hamzaoğlu transferlerden şad: Eksik yerleri tamamladık

Semedov

New member
Mehmet Cengiz Tesislerinde gerçekleşen idman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan teknik yönetici Hamzaoğlu, Adana Demirspor maçında beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını belirterek, “Bir gerçek var ki Adana Demirspor da düzgün bir grup. Kazansak epeyce âlâ olacaktı. Sonuçta bu işin içerisinde yenilgide var. Bu yenilgisi birinci defa yaşamadık, tahminen bundan daha sonra da yenilgiler bakılırsaceğiz. Burada sabırlı ve sakin kalmak epeyce değerli. Bana nazaran sakin kalabilmek bu durumda olan ekipler için en kıymetli davranış formudur. Şayet ne yaptığınızı biliyorsanız sakin ve sabırlı olmak sizi gayenize ulaştıracaktır. Bizim yapmamız gereken şey bu. Panik yapmaya gerek yok biçiminde konuştu.

“HAZIRLIKLI BİR FORMDA ORAYA GİDECEĞİZ”

Sakin bir biçimde Altay maçına hazırlamaları gerektiğini söyleyen teknik yönetici Hamzaoğlu, Altay’da uzun bir müddetden daha sonra birinci kez kazandı, morallendi. Onlar da kendi saha avantajını kullanmak isteyecekler. Biz de buna hazırlıklı bir biçimde oraya gideceğiz. Kendi alanımızda kaybettiğimiz puan ya da puanları İzmir’den alır döneriz. Bunu yapacak gücümüz ve potansiyelimiz var inşallah başarırız sözlerini kullandı.

“EKSİK GÖRDÜĞÜMÜZ YERLERİ TAMAMLADIK”

Transfer devrini kıymetlendiren Hamzaoğlu, “Bugün Ponck’ta ortamıza katıldı. Kamptan geldi hazır. Ekipten bugüne kadar ben gitmek istiyorum diyen olmadı. Çok yeterli ve tertipli işleyen bir kulübüz. Ödemeleri vaktinde yapan bir kulübüz, buraya gelen natürel ki gitmek istemiyor. Ancak bu türlü bizim de hareket alanımız kısıtlanıyor. Kulübümüzün menfaatine düşünerek bizim gereksinimimiz olan, alternatif olarak eksik gördüğümüz yerleri tamamladık. Birinci yarıya bakılırsa daha yeterli bir ekip olduk. Bunun sonuçlarını da önümüzdeki maçlarda almaya başlayacağız dedi.

“ALPER FAYDALANACAĞIMIZ BİR OYUNCU”

Alper Potuk’a Adana Demirspor maçında taraftarın gösterdiği reaksiyona üzüldüğünü belirten Hamzaoğlu, “Ortada makûs bir durum var ise hepimizin hissesi var. Kazanıyorsak hepimizin katkısı var. Bir oyuncuya reaksiyon vermek benim kabul edebileceğim bir durum değil. Bu durumu taraftarımızın bir anlık öfkesine veriyorum. Bizim takviyeye ve birlikte olmaya muhtaçlığımız var. Bu grubun armasını, formasını taşıyan her oyuncumuza muhtaçlığımız var. Alper bundan daha sonra da bir daha faydalanacağımız bir oyuncu. Onu da moralini yüksek tutmaya davet ettim” formunda konuştu.

PONCK EGZERSİZE ÇIKTI

Çaykur Rizespor, Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi 25’inci haftasında 11 Şubat Cuma günü deplasmanda karşılaşacağı Altay maçı hazırlıklarına devam ediyor. Son transfer Carlos Ponck grupla bir arada birinci idmanına çıktı. Ponck’a beğenilen geldin karşılaması yapan kadro arkadaşları sırtına vurarak idmana başlattı.