Bize para, iş veya sosyal sınıfla ilgili üniversite başvuru yazınızı gönderin

Vefa

Global Mod
Global Mod
Tebrikler! Bu yıl üniversiteye başvuran lise öğrencileri için 1 Mayıs son başvuru tarihi geçti ve bir uygulama yazısı yazdıysanız, onu zaten bilgisayarınızda bir klasöre atmış ve unutmuş olabilirsiniz.

Ama işiniz veya bir aile üyesinin geçimini sağlamak için yaptığı bir şey hakkında yazdınız mı? Peki ya sosyal sınıf ya da ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha fazlasına ya da daha azına sahip olmanın ne anlama geldiği – ya da ne anlama geleceği -? Ailen para hakkında konuşmaktan kaçınıyor mu, yoksa bunun gibi bir makale dışında herhangi bir yerde konuyu açmaya korkuyor musun?

Bir köşe yazarı olarak gündemimin bir kısmı, insanların para hakkında daha fazla konuşmasını sağlamak ve hatta belki de yüksek sesle söyleyemedikleri şeyleri yazmaktır. Bu yüzden her yıl bu konuda elimden geldiği kadar çok üniversite başvuru makalesi topluyorum ve sonra bunlardan bazılarını Haberler’ta yayınlıyoruz. Geçen yılki koleksiyonda yıpranmış eller, kartlar, minimalizm, araba kullanma ve ister inanın ister inanmayın çatal bıçak takımı hakkında hikayeler vardı.

Bir şekilde, şekil veya biçimde parayla ilgisi olduğu sürece neredeyse her şey yasaldır. Ama birkaç kural var.

1) Lisans derecesine kabul için kompozisyonu en az bir üniversiteye başvuru olarak göndermiş olmalısınız. Kompozisyonunuzu sizi kabul etmeyen veya sizi kabul eden ancak kaydolmayan bir üniversiteye göndermeniz sorun değil.

2) 2022/23 eğitim-öğretim yılında başvurmuş olmalısınız. Kaydolmadan önce derslerden izin almanız sorun değil, ancak zaten üniversitedeyseniz makalenizi yayınlayamayız.

3) Üniversitenizin adını yayınlamayacağız, ancak adınızın ne olduğunu ve lisenizin adını bilmemiz gerekiyor, böylece sizin ve makalenin gerçek olduğunu doğrulayabiliriz.

4) İsimsiz makaleler yayınlayamayız veya takma adlar kullanamayız.

Lütfen aşağıdaki formu kullanarak makaleyi 7 Temmuz Cuma gününe kadar gönderin. Paylaşmak için birden fazla varsa, lütfen bunları ayrı ayrı gönderin. Seçilen yazıları yaz sonu veya sonbahar başında yayınlamayı planlıyoruz ve yazarlara normal serbest çalışma ücretimizi ödüyoruz.

Bu yazıları okumak işimin en güzel yanlarından biri. Çalışmanızı paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.