Başkan Yücel heyecanlandırdı…

Semerkant

Global Mod
Global Mod
Alanya Belediye Meclisi’nin 2021 yılındaki ilk toplantısı dün yapıldı… Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıyı başından sonuna kadar izledim… Ne yalan söyleyeyim, benim için yine “sıkıcı” bir toplantı oldu… Aksiyon yoktu çünkü… Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, uzunca bir konuşma yaptı… Geride bıraktığımız 2020 yılını değerlendirdi… Ortaya koyduğu rakamlar gerçekten etkileyici… Bu konuyu daha ayrıntılı olarak detaylarıyla birlikte önümüzdeki günlerde değerlendirmeye devam edeceğiz… Dünkü toplantıda beni en çok heyecanlandıran konu Alanya’nın fethinin 800’üncü yılı kutlamaları konusunda yapılan hazırlıklar oldu… Bu konuyla ilgili bir kaç ay önce yazdığım yazılar geldi aklıma… 2021 yılının “Alanya yılı” ilan edilmesi için girişimler yapılması gerektiğini filan anlatmıştım… “Bu fırsatı kaçırmayalım” demiştim… Başkan Yücel, bu konuyla ilgili çalışmalara başlandığını anlattı… Dedi ki… “2021 yılı Alanya olarak özel bir yıl. Alanya’nın Fethi’nin 800. Yılı… Alanya olarak, Sultan Alaaddin Keykubat’tan bugünlere taşıdığımız mirasımızın, Türk- İslam Medeniyeti ile tanışmamızın 800. yılına girmekteyiz… Alanya Belediyesi olarak, 2021 yılı boyunca fetih ve fetih coşkusunun önce tüm kente, ulusala ve uluslararası arenaya yayılması için etkinlikler düzenlemeyi planlamaktayız... Selçuklu yılı olarak adlandırdığımız 2021 yılında, fetih coşkusunu hep birlikte yaşamayı hedefliyoruz”… Güzel de bir logo hazırlanmış… Gerçekten her anlamda çok kötü izler bırakan 2020 yılının intikamını 2021 yılında almak mümkün… Aşı olayı tutar ve hayat normale dönerse tabi ki… Bu konuda sorumluluk ve yük sadece Alanya Belediyesi’nde olmamalı elbette… Başta Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm sivil toplum örgütleri ellerini taşın altına koymalı… Ve tabi ki Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi… Alanya’nın gözbebeği üniversitemiz bu konuyla ilgili bir panel hazırlığı yapıyor zaten… Dediğim gibi… Bu fırsat çok iyi değerlendirilmeli… Bunu bilir bunu söylerim… Nokta…

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.