Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması: Bu sene biraz güç geçti farkındayım

KriptoKamil

New member
Okuma Bayramına kapsamında online olarak Elazığ’daki öğrencilerle bir ortaya gelen Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi sürecine ait açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, “Bu sene biraz sıkıntı geçti farkındayım. Lakin önümüzdeki öğretim yılından itibaren daha ağır bir biçimde yüz yüze, arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle bir ortaya geleceksiniz. Hoş eğitim faaliyetleri yapacaksınız” dedi.

Okuma Bayramı kapsamında Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, online olarak Arıcak ilçesindeki öğrenci, öğretmen ve idarecilerle buluştu. Programda, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Fethi Kılınç çalışmalar hakkında bilgi verdi. Akabinde Bakan Selçuk öğrencilere seslenerek tavsiyelerde bulundu.

Okulların her vakit açık olmadığı biçimde öğretmenlerin büyük çabası ile öğrencilerin okur muharrir hale geldiğini belirten Selçuk, “Bugün sizlerin bu muvaffakiyetini kutlamak için buradayız. Okuma bayramı yapıyorsunuz. Bende sizin bu keyifli gününüzde yanınızda olmak istedim. Aileniz, öğretmeniniz, müdürleriniz ve burada hepimiz el ele verip, birlikte çalışıyoruz. Sizin başarınız ve geleceğiniz için uğraş gösteriyoruz. Siz memnun olduğunuz da biz hayli memnun oluyoruz. Daima yüzünüz gülsün, memnun olun ve oyunla coşkuyla hareket edin. Sizlerin her şeyi hayli süratli bir biçimde öğrendiğinizin farkındayız. Bizde size dayanak olmaya çalışıyoruz. Bu sene biraz güç geçti farkındayım. Lakin önümüzdeki öğretim yılından itibaren daha ağır bir biçimde yüz yüze, arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle bir ortaya geleceksiniz. Hoş eğitim faaliyetleri yapacaksınız. Tabi sizlerden beklentilerim var. Hayal kurmaktan hiç vazgeçmemelisiniz. Doğayı ve insanları tanımak, etrafınızda olup bitenlere karşı hassas olmak, etrafınızı kirletmemek, bu manada sizlerin şuurlu olduğunun farkındayım. Bu mevzuda daha hayli uğraş etmeniz fayda var diye düşünüyorum. Ertelemeyin, işinizi bugün yapın” diye konuştu.

“HER ÖĞRENCİYE ARKADAŞ KİTABI GÖNDERİLECEK”

Kitap okumanın kıymetine değinen Bakan Selçuk, “Kitap okumak hayli epey kıymetli. Size ‘Arkadaş’ kitaplarının baskısı yapılıyor. Hepinize bu kitaptan göndereceğiz. Yaz tatilinde bunları okuma fırsatınız olacak. Hepinizi eline ve konutuna bu kitaplardan gidecek. Okul müdürlerimiz bunu size ulaştırırlar. Sevgili çocuklar biliyoruz, oyun oynaması seviyorsunuz. Çok da yeterli ediyorsunuz. Oyun oynamak benim de çocukken çok sevdiğim ve halada bu yaşımda birtakım oyunlara devam ettiğim bir durum. Oyun oynamaktan asla vazgeçmeyin. Bu ortada büyüklerinizle sohbet edin. Telefonla arayın hal hatır sorun. Bunlar hayli değerli. Fotoğraf yapabilirsiniz, bir enstrüman öğrenmeye çalışabilirsiniz. O yüzden de daima kendinizi geliştirmeye çalışın. Sabırlı olmanız epey kıymetlidir. Sabırlı ve kararlı olursanız gerekten hayatta daha keyifli olursunuz. Biliyorum ki hepinizin öğretmenleri ve aileleri hayli dayanak oluyor. Bizlerde sizin yanınızdayız. Sizin anne ve babalarınızın emeğinin farkındayız. Öğretmenlerinizin gösterdiği emeğin farkındayız. Bence fazlaca şanslısınız. bu biçimde ilgili ve alakalı öğretmenler, anne ve balarla birlikte olmak fazlaca büyük bir baht. Sizin okuma yazmayı öğrenmiş olmanıza epeyce keyifli olduk. Hepinizi kutluyorum. Sizlerin gözleriniz deki pırıltıyı ve geleceğinizi epey önemsiyorum. Yardım sever olmanız, arkadaşlarınıza takviye olmanız, hayvanları korunmanız, kitap okumanız hayli fazlaca değerli. Hiç yılmadan yolunuza devam edin. En değerlisi tekrar ediyorum, kitap okuyun. Burası epeyce değerli. Gelecek sene hayli daha memnun, mesut ve sağlıklı günlerde sizlerle buluşacağız” sözlerini kullandı.

Bakan Selçuk’un konuşmasının akabinde öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu ve hazırladıkları tiyatro gösterisini de sundu. sonrasındasında Selçuk’un öğretmen ve yöneticilerle bir süre sohbet etmesinin akabinde program bitmiş oldu.