Bakan Özer okullardaki hadise sayısını deklare etti: Yalnızca 50 sınıf karantinaya alındı

KriptoKamil

New member
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere Konya’ya geldi.

birinci vakit içinderda Konya Valiliğinde Vali Vahdettin Özkan’ı ziyaret eden Bakan Özer, burada ikinci yarıyılın başlaması ve Covid-19 önlemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. devrinde de kararlılıkla yüz yüze eğitime devam edileceğini belirten Bakan Özer, “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın 2. devrine yüz yüze eğitimle birebir kararlılıkla başladık. Sıhhat Bakanımız ve Sıhhat Bilim Heyetimizin tavsiyeleri doğrultusunda gerekli tedbirleri tüm okullarımızda 57 bin 108 devlet olmak üzere toplam 71 bin 300 okulumuzda nasıl evvelde yüz yüze eğitimle devam ettiysek tıpkı kararlılıkla bu periyot de yolumuza devam edeceğiz. Bildiğiniz üzere bizim eğitim sistemimiz fazlaca devasa bir eğitim sistemi. Yaklaşık 850 bin dersliğin olduğu bir eğitim sistemi. Bugün prestiji ile 850 bin derslikten yalnızca 50 tanesi hadise niçiniyle yahut temas niçiniyle yüz yüze eğitime orta verdi. Şu an prestiji ile Omicron varyantının yayılımları devasa yükseklikte bulunmasına karşın okullarımıza yansıması son derece düşük. Kapalı olan sınıfların oranı yüzde 1’in epey epeyce altında. İnşallah maske, aralık ve paklık kurallarına dikkat ederek okullarımızı yüz yüze eğitimle devam ettireceğiz. Doğal bizim için çocuklarımızın sıhhati epeyce değerli. Bu tedbirler fazlaca değerli. Yalnızca bu tedbirlere riayet etmek okullar ortasında değil okul haricinde da fazlaca kıymetli. Zira toplumda tüm toplumsallaşma yerleri birbirine tesir ediyor. Doğal olarak okullar da etkiliyor. O yüzden tüm toplumumuzdan istirhamımız okullarımızın açık kalması için sıhhat kurallarına uymaları. İnşallah bu süreç başarılı bir biçimde birinci periyotta olduğu üzere devam edecek” dedi.

“KONYA’YA MÜJDELERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ”

Konya’da eğitim kalitesinin her geçen yıl süratle arttığına değinen Bakan Özer, “Bugün Mevlana kenti Konya’mızdayız. Konya’mızdaki eğitim durumunu eğitimin kalitesini nasıl artırabiliriz onları değerlendireceğiz. Açılışlarımız olacak. Konya’dan bilhassa son senelerda eğitime dair hakikaten epey hoş haberler alıyoruz. Konya’da eğitimin kalitesi her geçen gün epey daha düzgün noktaya gerçek gidiyor. Bugün de bu olumlu pozitif kararı fazlaca daha olumlu hale nasıl getirebiliriz onun değerlendirmesini yapacağız. Tüm eğitimin parametrelerini masaya yatıracağız. Hangilerini Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak dayanak vererek epey daha düzgün noktaya getiririz bunların tahlil yollarını arayacağız. İnşallah kıymetlendirme toplantısından daha sonra da Konya’ya müjdelerimizi paylaşacağız” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA