Ataşehir’de taksi sürücüsü bayan turisti darbetti; taksinin çalışma ruhsatı askıya alındı

baboli

Global Mod
Global Mod
Ataşehir’de taksi sürücüsü bayan turisti darbetti; taksinin çalışma ruhsatı askıya alındı
Olay, saat 14.00 sıralarında Ataşehir’de yaşandı. Fas asıllı Fransız vatandaşı 26 yaşındaki turist Kawtar Hadir, Avrupa Yakası’nda bir adrese gitmek için taksiye bindi. Argümana göre, taksi sürücüsü Ercan Yaman, turist bayanı sokak ortalarında bir süre dolaştırdı. Sürücünün kendisinden Avrasya Tüneli fiyatı istemesi üzerine araçtan inmek istediğini söyleyen turist bayan ile sürücü içinde tartışma çıktı. Fransa vatandaşı bayan, 70 liralık taksimetre fiyatını vermeyeceğini belirterek, polis çağıracağını söylemiş oldu. Bunun üzerine taksi sürücüsü araçtan inen bayan yolcunun yanına geldi ve bayanı kolundan tutarak başını kapıya vurdu, akabinde hanımı yere fırlattı. Bu esnada durumu bakılırsan bir mahalle sakini de hanımın yardımına koştu.

Çığlıklar atan bayan, taksinin ön camına vurduktan daha sonra hareket halindeki aracın üzerine çıkarak sürücünün gitmesini engellemek istedi. Taksi sürücüsü aracıyla olay yerinden ayrılırken bayan yolcu, yere düştü. Bayan sonrasındasında Ataşehir Örnek Polis Merkezi’ne giderek sürücüden şikayetçi oldu. O anlar bir mahalle sakini tarafınca cep telefonu kamerasına kaydedildi. bayanın şikayeti üzerine harekete geçen polis grupları, taksinin plakasından sürücü Ercan Yaman’a ulaşarak tabir vermek üzere karakola davet etti. bir süre daha sonra karakola gelen Yaman, gözaltına alındı. Polise verdiği sözde Ercan Yaman’ın, hanımın da kendisine saldırdığını ve ondan şikayetçi olduğunu söylemiş olduği öğrenildi.

Bir mahalle sakini, “kadını sıradan bir sürüklemiş. Ben de bir taksiciyim. Bunun yaptığı büsbütün yakışıksız ve yanlış. Ben ceza almasını istiyorum. Bu taksiciliğe yakışmayan bir şey. Fiyat konusunda bin lira sıkıntısı geçmiş. hanımın beyanı o. Lakin nasıl ben görmedim” dedi. Taksi sürücüsü tabirinin akabinde savcılık talimatıyla özgür bırakıldı.

TAKSİ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Öte yandan, yaşanan olayın akabinde Trafik Şube Müdürlüğü Sivil Trafik grupları tarafınca muayenesi olmadığı belirlenen taksi, trafikten men edildi. Taksinin çalışma ruhsatı da askıya alındı.

KAYNAK: DHA