Artvin, Kastamonu, Rize ve Bolu’da kar niçiniyle eğitime yarın orta verildi

KriptoKamil

New member
5 metre karda, 1 kilometrelik yolu 1,5 saatte açtılar!

Artvin’de kar sebebiyle eğitime yarın orta verilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde ağır kar yağışı niçiniyle merkez ve ilçelerde eğitim-öğretime 17 Ocak Pazartesi günü orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının yarın idari müsaadeli sayılacağı da kaydedildi.

KASTAMONU

KASTAMONU Valiliği, kentte 2 gündür tesirli olan kar yağışı niçiniyle vilayet merkezi ve 13 ilçede eğitime yarın orta verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya bakılırsa, kentte tesirli olan olumsuz hava şartları niçiniyle; vilayet merkezi ile birlikte Devrekani, Taşköprü, Ağlı, Hanönü, Bozkurt, Araç, Çatalzeytin, Seydiler, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, İhsangazi ve Azdavay ilçelerinde 17 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün mühletle orta verildi. Küre, Cide ve Daday ilçelerinde ise taşımalı eğitime orta verildi. Abana, Doğanyurt ve Tosya ilçelerinde de yüz yüze eğitime devam edileceği açıklandı.

RİZE

Rize Valisi Kemal Çeber, devam eden ağır kar yağışı ve buna bağlı riskler niçiniyle kent genelinde eğitime orta verildiğini bildirdi.

Çeber, toplumsal medya hesabından, olumsuz hava şartları sebebiyle eğitim-öğretime yarın için orta verildiği sonucunı esprili lisanla, şöyle duyurdu:

“Sevgili atmacalarım, gönderdiğiniz ileti ve fotoğraflar durumu net biçimde ortaya koydu. bir daha fazlaca yaratıcıydınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Meteorolojik bilgiler ve kurum görüşleri de tıpkı doğrultuda ve gidişat da aşikâr oldu. şimdi oy birliğiyle bir karara vardık. Devam eden ağır kar yağışı, buna bağlı riskler ve atmacalarımın birbirinden hoş mazeretleri niçiniyle Rize il genelinde eğitim-öğretime 17 Ocak Pazartesi günü orta verilmesine, gebe ve engelli çalışanların idari müsaadeli sayılmasına atmacalarımla bir arada karar verilmiştir.”

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle eğitime yarın orta verildiğini bildirdi.

Ümit, yazılı açıklamasında, alınan meteorolojik bilgilere göre kar yağışı ve buzlanmanın devam edeceği değerlendirildiğinden 17 Ocak’ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, birinci, orta, lise ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine bir gün orta verildiğini belirtti.

Vali Ümit, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da birebir gün idari müsaadeli sayılmasına karar verildiğini kaydetti.

KAYNAK: AA