Araç alım satım simsarları! Kendi arabasına alıcı oldu! Bildiriler ortaya çıktı

baboli

Global Mod
Global Mod
Araç alım satım simsarları! Kendi arabasına alıcı oldu! Bildiriler ortaya çıktı
Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde gayrimenkul danışmanlığı yapan Zafer Türk, arabasını satışa çıkardı. Türk, arabasının art camına astığı satılık ilanıyla alıcı çıkmasını bekledi. Bu sırada esnaf arkadaşı, bir internet sitesinde aracın satılık ilanını gördüğünü söylemiş oldu.

Türk, internete ilan vermedeği biçimde aracının kimler tarafınca satışa çıkarıldığını öğrenmek için harekete geçti. İlandaki numarayı arayan Türk, ikinci şoku kendisinden kapora istemesiyle yaşadı. Polise ihbarda bulunan Türk, savcılığa da kabahat duyurusunda bulundu. Türk, ilanı yayınlayan siteden ve ilanı veren şahıstan şikayetçi oldu.

“İLANI GÖRÜNCE KENDİMİ BERBAT HİSSETTİM”

Zafer Türk, “Tanımadığım biri aracımla ilgili internette satılık diye ilanı vermiş. görür görmez şok geçirdim, kendimi berbat hissettim. Psikolojim bozuldu. Çabucak karakola gidip, şikayetçi oldum. İnternet sitesi ve ilanı yayınlayan kişi hakkında kabahat duyurusunda bulundum. Benim aracım satılık lakin, internette ilan vermedim. İlandaki numarayla alıcı üzere bağlantıya geçtim. Adam milleti dolandırmak için bu biçimde bir geçersiz ilan açmış. Benim ruhsattaki ismimi bir biçimde silip, kendi ismini yazmış. Adam pişkin pişkin konuşuyor. Kendisi ile yazıştığımızda aracı görmek istediğimi söylemiş oldum. Kendisinin vilayet haricinde olduğunu, aracın bir daha benim ikamet ettiğim bir sokakta kapalı otoparkta olduğunu söylemiş oldu. Adam diğerinin aracıyla milleti dolandırmaya çıkmış. Kimse bunlara prestij etmesin. Kapora alıp insanları dolandırıyorlar” dedi.