AÖF akademik takvimi belirtildi! Açıköğretim final imtihanları ne vakit yapılacak?

baboli

Global Mod
Global Mod
AÖF akademik takvimi belirtildi! Açıköğretim final imtihanları ne vakit yapılacak?
AÖF final imtihanları için öğrencilerin heyecanlı geri sayım süreci başladı. Olağan eğitime devam edemeyen ve çalışan adaylar tarafınca pek tercih edilen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinde binlerce öğrenci eğitim alıyor. Açıktan devam ettirdikleri eğitim ile birlikte mezuniyet maksadı olan adaylar final imtihanlarına katılarak, mezuniyet için gerekli kaideleri yerine getirmeye çalışacak. Güz devrinde ve bahar periyodunun vize imtihanlarında olduğu üzere final (dönem sonu) imtihanları da yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. Anadolu Üniversitesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Pekala AÖF imtihanları ne vakit, hangi tarihte yapılacak? İşte CET AÖF, AUZEF ve AÖF imtihan tarihleri…

AÖF Final İmtihanları Ne Vakit?

Final imtihanlarından evvel Anadolu Üniversitesinin, telafi yahut bütünleme imtihanı yapmadığını hatırlatmakta yarar var. Devir sonu olarak da bilinen AÖF final imtihanları not ortalamasının %70’ni oluşturmaktadır. Açıköğretim Fakültesinden yayınlanan takvime nazaran final imtihanları 21-22 Mayıs tarihleri içinde organize edilecek. İmtihanlar okul ortamında yüz yüze biçimde gerçekleştirilecek.

Mezuniyet Hedefleyen Adaylar Dikkat!

Ön lisans 2 yıllık kısımlarda okuyan öğrenciler 120 AKTS kredilik ders, 4 yıllık lisans programlarında eğitim alanlar ise 240 AKTS kredilik dersi, mezun olabilmek için muvaffakiyetle tamamlamalıdır. Başarısız öğrenciler için Anadolu Üniversitesi, telafi imtihanı yahut bütünleme imtihanı düzenlemiyor. Açıklanan akademik takvime ise hem güz devrinde tıpkı vakitte bahar devrinde başarısız dersi bulunan öğrenciler yaz okulu imtihanlarına katılacak. Yaz okulu imtihanları 13 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

20 Soru İçin 30 Dakika İmtihan Müddeti Verilecek!

Anadolu Üniversitesi, final imtihanlarında vize imtihanlarında uygulandığı üzere öğrencilere toplam 20 soru yöneltilecek. Sorumlu olunan her dersin imtihanı ise 30 dakika sürecek. Açıköğretim Fakültesinin aldığı karara bakılırsa öğrencilerin başarılı olabilmeleri için not ortalamalarının en az 35 olması gerekmektedir. Bu durumda öğrencilerin orta imtihan ve periyot sonu ortalamasında en az otuz beş muvaffakiyet sonunu yakalamalıdır. Öğrencilere imtihanda test soruları yöneltilmektedir.

ATA AÖF ve AUZEF İmtihan Takvimi Belirli Oldu!

Anadolu Üniversitesinin yanı sıra birfazlaca öğrenci Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinde eğitimlerini sürdürüyor. Üniversiteler final imtihanlarının yapılacağı tarihleri duyurdu. tıpkı vakitte bütünleme ve imtihan takvimleri de belirli oldu. CET AÖF ve AUZEF imtihan tarihlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ATA AÖF Bahar yarıyılı final imtihanları üç oturum halinde 28-29 Mayıs tarihlerinde,

ATA AÖF bütünleme imtihanları bir daha üç oturum formunda 2-3 Temmuz tarihlerinde

2021-2022 mezuniyet üç ders imtihanı ise 7 Ağustos’ta yapılacak.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bahar periyodu yarıyıl (bitirme) imtihanları 04-05 Haziran,

AUZEF yarıyıl sonu telafi imtihanları 02-03 Temmuz,

Mezuniyete üç ders imtihanları ise 24 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacak.