Aileler HDP/PKK’ya direniyor: Diyarbakır hareketini HDP’nin kalbine taşıdı

baboli

Global Mod
Global Mod
Aileler HDP/PKK’ya direniyor: Diyarbakır hareketini HDP’nin kalbine taşıdı
Evlatları terör örgütü PKK’ya iştirak için dağa kaçırılan ailelerin PKK uzantısı HDP’ye ablukası sürüyor. HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı önünde aylarca nöbet tutan baba Celil Begdaş, direnişini Ankara’ya taşıdı.

Diyarbakır’dan HDP Genel Merkezi‘nin önüne gelen 56 yaşındaki inşaat çalışanı Celil Begdaş, sabah saatlerinde oturma aksiyonu başlattı. Begdaş, hareketini gece de sürdüreceğini söylemiş oldu.

Açıklama yapan baba Celil Begdaş, 19 yaşındaki oğlu Yusuf Begdaş‘ın, 5 Mayıs 2019’da HDP tarafınca dağa kaçırıldığını söylemiş oldu.

ÇOCUĞUMU HDP’YE BÜYÜTMEDİM

Oğlunun Suriye’de bulunduğunu, güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin kendisine dediğini anlatan Begdaş, “Oğlum istekli gittiyse nerede, niçin sesini alamıyorum? Ben bu çocuğu HDP’ye büyütmedim. hiç bir vakit Kürtlüğümü inkar etmedim. Kürt sorunu yok, bunlar palavra söylüyorlar. Bunlar Kürtleri kandırıyorlar.” tabirini kullandı.

KİMLİĞİ HDP BİNASINDAN ÇIKTI

HDP milletvekillerinin hususa duyarsızlığına reaksiyon gösteren Begdaş, şunları kaydetti:

KÜRT SORUNU YOK PKK SORUNU VAR

Açıklamanın akabinde kaldırım üzerinde oturmaya devam eden Begdaş, gece de aksiyonunu sürdüreceğini duyurarak, “Doğu’da Kürt sorunu değil, HDP, PKK sorunu var.” diye konuştu.

KAYNAK: AA