Adem Büyük hem ekibi çalıştırdı birebir vakitte kendisi çalıştı

Semedov

New member
Muhteşem Toto Muhteşem Lig’de bu hafta Sivasspor’a konuk olacak olan Yeni Malatyaspor, Futbol Sorumlusu olarak vazifeye getirilen ekip kaptanı Adem Büyük idaresinde Nurettin Soykan Tesisleri’nde hazırlıklarını sürdürüyor.

Ligde son sırada bulunan ve makûs bir dönem geçiren sarı-siyahlılarda, kendisine grubun sorumluluğu da verilen Adem Büyük, teknik grubunu de oluşturdu. Büyük’ün yardımcı antrenörleri Atila Gerin, İlker Kıreker ve Mehmet Şahan olurken, Aneximenes Pereira ile Murat Kayapınar da atletik performans antrenörlüğüne getirildi.

Ekipte kaleci antrenörlüğünü ise Vedat Kapurtu devam ettirecek.

“İstişareler yaparak ekibe bir şeyler katmaya çalışacağız”

İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Futbol Sorumlusu Adem Büyük, kendisine bu yeni nazaranvi layık goren Kulüp Lideri Adil Gevrek ve idaresine teşekkür etti.

Bu vazife ile büyük bir sorumluluğunun da olduğunu tabir eden Büyük, “Bunun farkındayım. Burada yapacağımız hocalık lakin her vakit yaptığım üzere ağabeylik yapmaya devam edeceğim. Futbol yaşantım hala devam ediyor, bu vakte kadar çalıştığım hocalardan aldığım bilgi ve birikimleri yeni takımımla istişareler yaparak kadroya bir şeyler katmaya çalışacağız” sözlerine yer verdi.

“Elimizden ne geliyorsa yapacağız”

Ekip olarak sıkıntı bir müddetçten geçtiklerini ve ligdeki pozisyonlarının da şu an âlâ olmadığını kaydeden Büyük, “Bu çeşit değişiklikler her vakit ekibe olumlu yansımıştır. Biz de bunu kısa vadede başarmaya çalışacağız, elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

“Kaybedecek bir şeyimiz yok lakin kazanacak epey şeyimiz var”

Hem futbolcu birebir vakitte idare olarak ellerini bundan daha sonra taşın altına daha fazla koymaları gerektiğini de belirten Büyük, “Kaybedecek bir şeyimiz yok fakat kazanacak epey şeyimiz var. Biz de kazanacak şeylere yönlenmek istiyoruz. Kent olarak bir bütün olmamız gerekiyor bundan daha sonra. Ekip olarak daha düzgününü yapmak zorundayız, taraftarlarımızın da bize dayanak vermelerini bekliyoruz. Umarım yolun sonu bizim için güzel olur” formunda konuştu.

“Bu kuvvetli süreçten çıkmaya çalışacağız”

Yeni Malatyaspor’u ligde tutma ve yaşatma ismine ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını da kaydeden Büyük, “Galatasaray ile kontratım devam ediyordu lakin ben savaşmayı seven ve uğraş eden bir kişiliğe sahip biriyim. Buraya gelerek yine bir çabanın içine girip savaşmak istedim. Her futbolcuya transfer teklifleri gelebilir, kimseyi zorla bir yerde tutamazsınız. Burada kimi şeylere de hürmet göstermemiz lazım. Grup olarak bu duruma nasıl geldiysek bir daha daima birlikte çıkmamız lazım. Orta transfer periyodu de bitmiş oldu. Şu an kaliteli oyuncu gurubuna sahibiz, hayli genç oyuncumuz da var. Biz her zamanki üzere çalışmalara devam edeceğiz. Bu kuvvetli süreçten çıkmaya çalışacağız. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” sözlerini kullandı.

“Sivasspor maçıyla düzgün bir başlangıç yapmak istiyorum”

Bu hafta deplasmanda karşılaşacakları Sivasspor maçına da en yeterli biçimde hazırlandıklarını tabir eden Büyük, “Oyuncu gurubu olarak da bizim oynamak istediğimiz dizilişle olabilir bunu istişare ile konuşacağız. Takımımızı de kurduk, şu anda hoş bir maç olacağını düşünüyorum. Hiç makûs düşünmüyoruz, bu saatten daha sonra daima olumlu düşüneceğiz. Oradan memnun bir biçimde döneceğimizi umuyorum. Tabi futbol bu, ekibin da sorumlusu olarak farklı bir kıymet arz ediyor bu maç benim için. Âlâ bir başlangıç yapmak istiyorum, hiç bir ümitsizliğe kapılmadan memnun dönmek istiyoruz” diye konuştu.