6’ncı kattan düşen çocuğun ömrünü bacağı ile kurtardı

baboli

Global Mod
Global Mod
6’ncı kattan düşen çocuğun ömrünü bacağı ile kurtardı
Olay, 21 Nisan günü saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Yakutiye ilçesinin Şükrü Paşa semtindeki 6 katlı bir apartmanın teras katında oturan Figen- Recep Alpsoy’un kızları Azra, annesinin kardeşini uyuttuğu sırada terasta bisiklet sürmeye başladı. bir süre daha sonra terastan aşağı bakan küçük Azra, istikrarını kaybetti, düşerken duvardan tutundu.

BACAĞINI UZATTI

Olayı goren karşı apartmandaki bir bayan çığlıklar atarak sokaktan geçenlerin çocuğa yardım etmesini istedi. Bu sırada arabası ile iş yerine gelen evli ve 3 çocuk babası Ahmet Ceylan, çocuğun düşebileceği yere yanlışsız koşup ellerini açarak beklemeye başladı. Azra, bir süre daha sonra gücü tükenince ellerini bırakmak zorunda kaldı. Azra Alpsoy, Ahmet Ceylan’ın kollarının içinden geçti. Ceylan, küçük Azra’nın suratını yavaşlatmak için bacağını uzattı. Azra Alpsoy, Ceylan’ın bacağına çarpıp düştü.

BEL VE AYAĞINDA KIRIK

İhbar üzerine olay yerine sıhhat takımları sevk edildi. Azra Alpsoy, çağırılan ambulansla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Belinde ve ayağında kırık, başında ise ödem oluşan Azra Alpsoy, Çocuk Ağır Bakım Servisi’nde tedaviye alındı.

Bir gün daha sonra ayağındaki şiddeti ağrılar niçiniyle hastaneye giden eden Ahmet Ceylan’ın sağ ayağındaki çapraz bağlarda kopma olduğu belirlendi ve atel atılarak taburcu edildi. Ceylan, “İftara bir saat kala çalıştığım şirkete gelmiştim. Otomobilimi park ettiğim sırada çığlıklar, bağırtılar vardı. Başımı uzatıp baktığımda herkes apartmanın üst katına hakikat bakıyordu. Çocuk elleriyle tutuğu terastan sarkıyordu. Yorulunca bir elini bıraktı, o sırada düşeceği yere koşarak gittim. Düşerken ellerimi açtım. Çok ağır ve bir bomba üzere geldiği için ellerimin içinden geçti. Bacağımı uzattım ve başı bacağıma bedeni yere çarptı. Orada müdahale ettik ve dilini çıkardık. Yan çevirip nefes almasını sağladık. daha sonrasında ambulansı aradık, gelip götürdü. Dizime çarptığı için benim de çapraz bağlarım kopmuş. Çocuğu düşerken tutmak için kucağımla birlikte dizimi de karşı verdim ki daha fazla kuvvet alabileyim lakin başını kurtarabildik. Beden tarafı yere düştü. Yer asfalttı, suratını kestim, başını yere vurmamasını sağladım” diye konuştu.

Ağır bakım servisi önünde torunundan gelecek güzel bir haber bekleyen Ayser Alpsoy ise “Torunum, balkonda oynarken bisiklete binmek istemiş. Balkonda bisikletle bir o başa, bir bu başa gitmiş. O sırada annesi de öbür çocuğu uyutuyormuş. O ortada binanın karşısındaki bir kişi torunumun görmüş ve bağırmaya başlamış. Aşağıdaki bir kişi de torunumu düşerken yakalamaya çalışmış. Düşme sırasında adam ayağını torunuma karşı tuttuğu için torunum başını adamın ayağına vurmuş. ondan sonrasında annesine haber verip çocuğu hastaneye getirmişler. Belinde, 4 başka yerinde ve ayağında kırık var, başında ödem toplamış. Hekimler ‘3 gün uyutacağız’ dediler. Dualarınızı bekliyoruz yavruma. Yavruma dua edin ağabeyleri, amcaları, Çok tatlı o denli hoş bir çocuk ki görseniz” dedi