2021 Okullar ne vakit kapanacak? Yaz tatili kaç gün sürecek? Yeni eğitim yılı Eylül’de başlayacak!

baboli

Global Mod
Global Mod
2021 Okullar ne vakit kapanacak? Yaz tatili kaç gün sürecek? Yeni eğitim yılı Eylül’de başlayacak!
Pandeminin gölgesinde bu yıl hem uzaktan birebir vakitte yüz yüze eğitim alan milyonlarca öğrenci okulların kapanacağı tarihi araştırıyor. Yorucu bir yılı geride bırakan öğrenci ve aileleri yaz tatili için planlama yapmaya şimdiden başladı. 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma ve öbür yasakların kaldırılması ile yaz tatili maratonu başlayacak. Ulusal Eğitim Bakanlığı okulların yaz aylarında da açık olması için çalışmalar yürütüyor. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 21 Haziran- 2 Temmuz tarihleri içinde okullarda yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerine ait vilayetlere bilgilendirici bir yazı gönderdi. Karnelerine kavuşan öğrencilerin en hayli merak ettiği soruların başında okullar ne vakit kapanacak? sorusu geliyor. İşte MEB 2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ereceği tarih…

Okullar Ne Vakit Kapanacak?

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada bu yıl okulların 2 Temmuz tarihinde kapanacağını duyurdu. MEB Bakanı “ Okullar 2 Temmuz’a kadar açık olacak” tabirlerini kullandı. Öğrenciler 18 Haziran itibariyle e-Okul VBS üzerinden e-karnelerini görüntüleyebilecek. Basılı karne almak isteyen öğrenciler okul müdürlüklerine müracaatta bulunarak karnelerini 2 Temmuz’da alacak.

Yaz Tatili Kaç Gün Sürecek?

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında 2021-2022 eğitim yılına dair değerli açıklamalarda bulundu. Salgın olmadığı takdirde okulların Eylül’ün ikinci haftası açıldığına dikkat çeken Bakan Eylül’ün birinci haftasında okulların açılmasını istediklerini belirtti. Ulusal Eğitim Bakanlığı 1 Eylül’de tam vakitli yüz yüze eğitim için çalışma yürütüyor. 2 Temmuz’da bu eğitim yılı sona ererken okullarda yeni periyotta ders zili 1 Eylül itibariyle çalacak. Yaz tatili açıklanan tarihlere göre bu yıl 60 gün sürecek.

Bakan Ziya Selçuk, açıklamasının devamında yazın okulları açmanın kolay olmadığına değinerek “ Ağustosta, temmuzda okulları açıp eğitim-öğretim yapmak bizim için uygun değil. Öğretmenlerimizin de dinlenmesi lazım, fazlaca yoruldular. Köy okullarında ortamlarımız epeyce müsait fizikî şartlar açısından. Bizim yaptığımız araştırmalar köy okullarında öğrencilerin akademik eksikliklerinin daha fazla olduğunu gösteriyor. 5 gün bunların eksiğini tamamlayarak gidelim ki dezavantaj yaşamasınlar.” tabirlerini kullandı.

Telafi Eğitimi Ne Vakit Başlayacak?

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca yapılan açıklamada telafi eğitimi müracaatlarının 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri içinde alınacağı duyuruldu. Öğrencilerin fizikî, toplumsal, duygusal ve akademik manada gelişmelerine katkı sağlamak emeliyle telafi eğitimleri 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

2020-2021 MEB Takvimi Muhakkak Oldu!