Zeytinburnu’nda hırsızı kendi bıçağıyla yaraladı

baboli

Global Mod
Global Mod
Zeytinburnu’nda hırsızı kendi bıçağıyla yaraladı
Olay, dün öğlen saatlerinde, Semiha Şakir Caddesi’nde meydana geldi. Argümana göre, daha evvel kaçak göçmenlerin yaşadığı 3 katlı bina, polisin operasyonunun akabinde boşaltıldı. bir süre metruk biçimde kalan bina, çabucak sonrasında belediye tarafınca mühürlendi. Bunun üzerine durumu fırsat bilen hırsızlık şüphelileri, mültecilerden kalan eşyaları çalmaya başladı.

HIRSIZIN ELİNDEKİ BIÇAĞI ALDI

Dün öğlen saatlerinde gerçekleşen hadisede, hırsızlık hedefiyle binaya giren kuşkulu, kaçmaya çalıştığı sırada, mahalle sakinleri tarafınca yakalandı. Kuşkulu, kendisini darbedenlere bıçak çekti. Bu sırada mahalleliden biri şüphelinin elinden aldığı bıçakla şüpheliyi yaraladı. Kuşkulu yaralı biçimde olay yerinden kaçtı. İhbar verilmesi üzerine polis takımları, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

“TELEVİZYONUMUN ANTENİNİ ÇALDILAR”

Çatıdaki anteninin çalındığını söyleyen Mustafa Atik, “Biz, bu binadan hayli sıkıldık. 100-150 tane mülteci bu binada kalıyor. Bütün çöplerini art tarafa atıyorlar. Kokudan duramıyoruz. Belediyemiz ilgileniyor, mühürlüyor. yeniden mührü söküyorlar. Buraya giren çıkan aşikâr değil. Uyuşturucu var. Benim televizyonumun antenini çaldılar” dedi.

“BİNAYI MESKEN EDİNDİLER”

Binaya daha evvel de hırsız girdiğini belirten Zeki Saray, “Burası daha evvel bina sakinleri tarafınca mültecilere kiralanmıştı. Devletin aldığı kararla mülteciler ülke dışına gönderilmesi için baskın düzenlenmişti. Kaçanlar kaçtı, kaçamayanlar ise hudut dışı edildi. Bunu fırsat bilen, Zeytinburnu’nda yaşayan uyuşturucu unsur kullanıcıları ve evsizler, burayı mesken edindiler. Ben, yan binada oturuyorum. İki ay evvel, güpegündüz konutuma hırsız girdi. Hırsızla yüz yüze geldim. Olaylar daha sonrasında aşikâr bir noktaya geldi. Burada yaşayan mahalle sakinleri olarak Zeytinburnu Belediyesi’nde, emniyette kayıtlarımız duruyor. Bunun bir an evvelden tahlile kavuşmasını istiyoruz” diye konuştu.

“UYKUMUZ HARAM OLDU”

Saray, kendilerini savunmak için konutunda beyzbol sopası ve bıçak bulundurduklarını tabir ederek, ” Belediye tarafınca burası mühürlendi. Biz konutumuzda beyzbol sopası, bıçak ile kendimizi savunmak hedefli önlemler alıyoruz. Uykumuz haram oldu. En son dövülen kişi hırsızlık yapıyordu. Burada yangın çıktı. İtfaiye takımlarının yardımı ile polis takımları içeri girdi. Kaçan mültecilerin kalan eşyaları çaldılar. Oraya bitirip yan binalara girmeye başladılar ettiler. Biz de ondan dolayı teyakkuz halindeyiz. Belediye yetkilileri bunu duysunlar, bir hal dermanına baksınlar” diye konuştu.