Yetim, şehit, gazi yakınları yönetimci ve bürokratlar birliği derneği iftarında buluştu

baboli

Global Mod
Global Mod
Yetim, şehit, gazi yakınları yönetimci ve bürokratlar birliği derneği iftarında buluştu
İftar yemeği ve programa Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Lideri Yücel Can TBMM İçişleri Komitesi Lideri Kahramanmaraş Milletvekili Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği Onur Şurası Lideri Celalettin Güvenç, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Yönetimci ve Bürokratlar Birliği İdare Heyeti ve başka heyetleri, Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları lider ve temsilcileri, işadamları, basın temsilcileri, sendika temsilcileri, şehit, gazi, yetimler ve yakınları, dernek üyeleri ve toplumun değişik bölümleri katıldı.

İftar yemeği daha sonrası çocukların okudukları dua, Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği tarafınca dağıtılan pamuk şekeri, yalama şekeri, balon, top, oyuncaklar ve çocuklarla olan yakınlık, ortam çok etkileyici ve görülmeye bedeldi.

“MAZLUMUN YANINDA”

Programda konuşan Yücel Can ulusal birlik ve birliktelik vurgusu yaparak “Derneğimiz 2009 yılında merkezi Ankara’da kurulan ve logosunda da olduğu üzere beşere hizmette hudut tanımayan, ulusal birlik birliktelik kadar üniversal kıymetlere de bağlı ve farkındalığı olan bir sivil toplum kuruluşu. Sloganları proje, projeleri slogan olan bir sivil toplum kuruluşu. ‘Biz bir arada kuvvetliyüz’, ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’, ‘Balkanlarda Kültürel Miras’ ‘Bir Elini Tut’ Projeleriyle evvela kardeşlik, birlik, birliktelik, paylaşma, inanç- kutsal ve ulusal bedeller ile başlayan çalışmaların hayatta uygulamaya çalışıldığını, terörün ve darbenin, vatan ve bayrak üzere pahaların şayet olmazsa olma ve kırmızı çizgileri olduğunu; çalışmaların ve projelerin Türkiye ile sonlu kalmayıp Cerablus’ta, Afrin’de, Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Doğu Türkistan’da; dünyanın dört bir yanında, yani zulüm neredeyse Yönetimci ve Bürokratlar Derneği orada mazlumun yanında, zalimin karşısında olmuştur. Terörün ve darbenin her türlüsüne sıfır tolerans vererek bununla birlikte Ensar ve Muhacir anlayışı içerisinde hizmetlerine devam ettiklerini, inanç ve kültür olarak da meskenlerine sığınanlara en hoş biçimde davranmanın üslubu ile hareket ettiklerini belirtti. Can; bu çocuklar ile altı yıldır beraberyiz. Kim annesiz, babasız, vatansız kalmak ister. Yardım derneği değiliz fakat hayli şükür hudut tanımaz bir biçimde insan onurunu kurtarmak, karnı ve gözü doyurarak beraberinde da gönlü doyurarak huzuru, emniyeti tesis etmeye çalıştıklarını, bu manada Hakverdi Altuğ, Zeynep Kaya, yetim ailelerle tanıştırdı kendilerine teşekkür ederiz.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Lideri Yücel Can; Hayır, toplumsal hizmet ve toplumsal yardım çalışmaların İdare Konseyi Üyemiz Basın Bahri Gümüşcü’nün koordinesinde ve Genel Lider Yardımcımız hayırsever Süleyman Muslu ve isimlerini sayamayacağımız hamiyetperverlerin takviyeleri ile ramazan ayında hergün 300 pide, 600 ekmek, 120 aileye iftar, temel muhtaçlık, konut eşyaları engelli ve muhtaçlar için de hayat devam ettiği için de ramazan öncesi ve daha sonrası da hayrınıza vesile oluyoruz. pek şeffaf ve her kesi kucaklayan bir biçimde iftar programına yapmış olduğumuz davette bulunduk. Malum ramazan günler sayılı ve ağır iftar programları var.

İftar için dayanaklarını esirgemeyen Mamak Belediye Lideri Sayın Ömer Köse’ye, Derneğimize her vakit takviyelerini esirgemeyen ve programımıza teşrif eden Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği Yüksek İstişare ve Onur Heyeti Lideri Sayın Celalettin Güvenç’e, ağır programları niçiniyle yetim sözü duyar duymaz bizi yeğleyen Elazığ Milletvekili Sayın Metin Bulut’a, Onur Şurası Üyemiz Sayın Zekeriya Aslan’a, BAKADEMİ-İBA Liderimiz Sayın Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu’na, bizi yalnız bırakmayan Tüsiav, Mesvak, Meyad, Türk-İş Sıhhat İş Sendikası, Avrupa Gazeteciler, Baskil, Sarıkayalılar Dernek Lideri ve Temsilcilerine, Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği İdare Kurulu- öbür kurullara- bayan kollarına, üyelere, Biz bir arada kuvvetliyüz Platformu iştirakçilerine, yönetim ver bürokrasiyi temsil eden değerli konuklarımıza, işadamlarımıza, bütün iştirakçilerimize; burada şimdi her fikirden her meslekten her görüşten insanları yetim sofrasında bir ortaya getirerek ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganı içerisinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. ve tüm üyelerimize katkılarından ve teşriflerinden dolayı teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

Programa katılan bir başka isim Milletvekili Celalettin Güvenç ise Gazi ve şehitlere minnet duyduğunu belirterek, “Bildiğiniz üzere bir avuç bürokrat kardeşimizin kurduğu Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneğimiz hoş kıymetli hayır işlerine imza atıyor. Evvel ‘Kardeşlik Hudut Tanımaz’ diye bir proje yaptı. daha sonrasına ‘Biz birlikte kuvvetliyüz’ dedi ve Anadolu’nun değişik kentlerinde insanlarımızı bir ortaya getirdik. Her Ramazan’da da muhtaçlık ortasında olan insanlarımıza ya iftar veriyor ya da yiyecek yardımında bulunuyor. Bu sene de bu gelenek devam etti. Bugün de Mamak Belediyesi’nin dayanaklarıyla Mamak’tayız. Salonda Suriye’de şehit düşmüş, yaralanıp gazi olmuş insanların aileleri ve yetim çocukları var. Hepsiyle tek tek görüştük. ötürüsıyla epeyce hoş, manalı bir iftar. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize şifa versin; onlara minnet duyuyoruz. Bu coğrafyada özgür ve bağımsız olarak Albayrağımızın gölgesi altında yaşıyorsak; bu kahramanlarımızın canları ve kanları pahasınadır. Onları geri getirmek mümkün değil lakin en azından çocuklarını ve ailelerini ihmal etmemek değerli. Bu açıdan Mamak Belediyesi’ne, Yönetimci ve Bürokratlar Birliği Derneği Lideri Yücel Kardeşime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

hemen sonrasında Milletvekilleri Sayın Celalettin Güvenç, Metin Bulut ve Dernek Genel Lideri Yücel Can tarafınca güzel hizmetleri ve çalışmaları niçiniyle işadamları Sayın Süleyman Muslu ve Bahri Gümüşcü’ye plaket takdim edildi.

Program konukların fikir, temenni ve teşekkürleri ile bitmiş oldu.