Tuscan Medici Villaları ve Bahçeleri, vatandaşlar arasında geleceklerini paylaşmaya yönelik bir anket

Paşa4141

Global Mod
Global Mod
Çünkü o biliyor Unesco Dünya Mirası Alanı “Toskana'daki Medici Villaları ve Bahçeleri”? Hiç Medici villasını ziyaret ettiniz mi? Bunlar soruyu oluşturan sorulardan sadece ikisi. katılımcı anket Bölge, Medici villaları ve bahçelerine özel web portalını başlatıyor.

UNESCO Dünya Mirası Alanı olan “Toskana'daki Medici Villaları ve Bahçeleri”nin yönetim planının güncellenmesine yönelik faaliyetler kapsamında yer alan girişim, vatandaşların projeyle ilgili görüş ve gözlemlerini paylaşabilecekleri bir fırsat olacak. Önemli bir kültürel mirasın ve topraklarının geleceği.

Ankete doğrudan www.villegiardinimedicei.it web sitesinin ana sayfasından erişilebilir, burada katılmaya davet edilen vatandaşların yanıtları da sunulacaktır. önümüzdeki 10 Mart'a kadar: Verilen cevaplar “Toskana Medici Villaları ve Bahçeleri” alanının yönetim planının tanımlanması sürecinde yapıcı geri bildirim oluşturacaktır.

Başkan Eugenio Giani, “Vatandaşlar arasında bir anket yapmaya karar verdik, çünkü Bölge, UNESCO tarafından tanınan Medici villaları ve bahçelerinin bulunduğu bölgelerde yaşayanların veya villaları ziyaret edenlerin görüşlerini bilmek istiyor” dedi. ve bir turist veya bilim adamı olarak bahçeler. Bu amaçla, herkesin yönetim planının güncellenmesinde en önemli faktörlere katkıda bulunabilmesi, varlıkların korunma durumu, onlara ulaşma yöntemleri, kaldıkları konaklama türü hakkında görüşlerini ifade edebilmeleri için bu anketi kullanıma sunduk. iyileştirmeye yönelik düşüncelerini, fikirlerini veya önerilerini gönderebilecekleri açık bir alan kullanmış ve onlara ayırmışlardır”.

UNESCO Sitesi “Toskana'daki Medici Villaları ve Bahçeleri” yönetim planı, Sitenin hangi araçlarla korunduğunu ve onu herkes için erişilebilir hale getirerek geliştirmek için hangi faaliyetlerin planlandığını göstermektedir: anket, hazırlanan belgenin güncellenmesi için önemli bir aracı temsil etmektedir. Alanın 2013 yılında tescili gerçekleştirilen Dünya Mirası listesine adaylık sürecinde.