Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu ile Edin Vişça’dan güldüren forma diyaloğu

Semedov

New member
Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu’nun da katıldığı imza merasimi, Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basına kapalı olarak gerçekleşti.

Kulübün toplumsal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan merasimde konuşan Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Vişça’ya büyük bir aileye ve topluluğa geldiğini söylemiş oldu. Edin Vişça’nın tecrübeli bir futbolcu olduğunu belirten Lider Ağaoğlu, “Trabzon futbolu biraz farklı yaşar. Biz sabah Trabzonspor’la gözümüzü açar futbolla yaşar ve bir daha futbolla yatarız. Trabzonspor hayallerimizi bile süsleyen bir kavram. Futbolun her şey olduğu son derece tutkulu oyuncusunu kulübünü bağrına basan, kendinden bir modül kabul eden bir kent burası. Sende bunları söz etmiş ve bu heyecanı yaşamak istediğini söylemiştin. Grubumuza güç katacağına inanıyorum. Bizimle birlikte Trabzonspor farklı amaçları olan bir kulüp. Bugün Divan Genel Şurası konuşmasında da söylemiş oldum. Bizim amacımız şampiyonluk ve şampiyonluklar değil fakat Allah kısmet ederse hem şampiyon hem örnek olmak istiyoruz. Şampiyonluğumuzun Türk futboluna ve sporuna örnek olmasını istiyoruz. tekrar ortamıza beğenilen geldin, güzel olsun. İnşallah jübileni de Trabzonspor’da yapmak nasip olur” dedi.

“ÇOK GERÇEK BİR KULÜBE GELDİN”

Vişça’ya ve transferi sağlayan menajerlerine teşekkür eden lider Ağaoğlu, “Süreç içerisindeki kararlı tavrın, kulübümüze karşı olan halin ve bu transferin gerçekleşmesinde en değerli rolü sen oynadın. Çok arzuluydun. Ben sana şunu söyleyeyim, epey gerçek bir kulübe geldin ve kulübümüz için fazlaca gerçek bir oyuncu olduğunu esasen söz ettim. Her iki taraf için de güzeli olsun. Çok büyük hisse sahibi arkadaşlarımız Hadis ve Nedim kardeşlere de ayrıyeten teşekkür ederim. Görüşmelerimiz dostça bir hava içerisinde geçti. Onların da ortaya koydukları tutum senin Trabzonspor’da oynamanı futbol hayatını devam ettirmeleri doğrultusundaydı. Onlar da bize her türlü kolaylığı sağladılar. Senin açından baktığımızda nitekim kolay bir transfer oldu. esasen tarafların niyeti belirliydi. Göksel lider eksik olmasın, bizi biraz fazla zorladı. Süreç 60 gün kadar sürdü. Bir kısmını bilinmeyen sürdürmeyi başardık ancak daha sonra toplum tarafınca seslendirilmeye başladı. Kestirim ediyorum ki futbolseverlerin de merakla beklediği bir transferdi. Çok şükür, onu da selametle neticelendirdik” tabirlerini kullandı.

VISCA: BAŞROL OYNAMAK İSTİYORUZ

Edin Vişça, Trabzonspor topluluğunun yıllardır kendisini istediğini söyleyerek Trabzonspor Lideri Ağaoğlu’na teşekkür etti. Vişça, “Bu transfer gerçekleşti sonunda. Ben de zorladım, hocayla konuştum. Sayın Göksel liderle konuştum, ondan müsaade aldım. Liderim “Beni yıllardır isteyen bir topluluk, burada her şeyi yaşadım, artık sıra oraya gitmek, şampiyonluğu yaşamak, birkaç yıl orada olmak istedim” dedim. Sizin de dediğiniz üzere bu kulüp örnek bir kulüp ve coşkulu taraftarı var. Ben de bu ailenin kesimi olmak istedim. Artık buradayım. Çok heyecanlıyım ve memnunum. Bugünden daha sonra benim nazaranv alanda. Elimden geleni bugüne kadar yaptım. Burada taraftarlarla ve sizle birlikte daha fazla yapacağım. 2 gün ortasında bunu hissettim. Burada aile atmosferi var. Ben de bu gün akşam oynamak istiyorum fakat kurallar bu biçimde. Herkes için güzeli olsun. söylemiş olduğiniz üzere tek bu sene şampiyonluk maksat değil, birkaç sene Türkiye’nin başrolünü oynamak istiyoruz. İstekli ve motive geldim. Bunun yeniden altını çiziyorum, 2-3 sene Türkiye’nin başrolünü oynamak istiyoruz” diye konuştu.

Vişça’nın ülkesi Bosna Hersek’in nüfusunu soran ve 3 milyon yanıtını alan lider Ağaoğlu, futbolcu ile forma pazarlığı yaptı. Alacağı formaları Bosna’ya göndereceğini belirten Vişça, “Bosna’dan bana fazlaca ileti geldi. Orada harikulade atmosfer var, ‘İzliyoruz’ dediler, herkes keyifli oldu ve ‘Doğru karar oldu’ dediler. Birinci geldiğim gün bu memnunluğu hissettim, onu da inşallah alana yansıtacağım”” tabirlerini kullandı.

Oyuncu ve lider, 1461 formada anlaştıktan daha sonra mukaveleyi imzaladı.