Talimatı kimden aldığını deklare etti!

baboli

Global Mod
Global Mod
Talimatı kimden aldığını deklare etti!
Saldırgan girdiği konutta aldığı telefon ile olayın azmettiricisi olduğu sav edilen Tolgahan K. ile 90 saniye mühletle görüştüğü ve saldırganın silahı ateşlemedilk evvel 5 adet hap aldığı ortaya çıktı.

Yomra Belediye Lideri Mustafa Bıyık’a yönelik düzenlenen suikast teşebbüsünün detayları ortaya çıktı.

Atağın akabinde evvel azmettirici olduğu teziyle Tolgahan K.’yı gözaltına alan cinayet masası takımları, aracının ortasında kuru sıkıdan bozma bir silah yakaladı. Trabzon Emniyet Müdürlüğünde cinayet masası grupları tarafınca çapraz sorguya alınan Halit A.ve Tolgahan K. için ek gözaltı müddeti alındı. Sorgunun akabinde sözü alınan saldırgan kendisi azmettirenin Tolgahan K. olduğunu ve hareketi yapması için kendisine silah verdiğini itiraf etti. belediye lideri Mustafa Bıyık’ı tanımadığını belirten ve bir müddetdir Tolgahan’ın kendisinden Mustafa’yı ayaklarından vurmasını istediğini belirten zanlı Halit A., “5 yıldır tanıdığım ve kimi birtakım uyuşturucu aldığım arkadaşım Tolgahan’ın isteği üzerine saldırıyı gerçekleştirdim” dediği öğrenildi.

SON GECE ARKADAŞ KONUTUNDA BULUŞTULAR

hadiseden bir gece evvel F. isimli kişinin Yalıcak’taki meskeninde buluştuklarını belirten Halit A., “Tolga bir müddetdir Yomra Belediye Lideri ile ortalarında sorun olduğunu söylüyordu. Ayağına sıkmamı istedi. Bunu F.’nin konutunda de söylemiş oldu. Husus etkisindeydim Konuşma sırasında beni cezaevinde bakacağını söylemiş oldu.Para vaadinde bulundu. Olay günü Tolgahan’ın köyüne gittik. Bana orada kapüşonlu kıyafet ve silah verdi.Beni belediye binası önüne getirdi. Liderin ayaklarına sıkacaktım ancak daha evvel kimseye ateş etmediğim için korktum ve maksat almayarak ateş ettim. ondan sonrasında olay yerinden kaçtım ve bir meskene girdim.Evin kapısını açan bayana hasımlarımın peşinde olduğunu söylemiş oldum ve telefonunu istedim Olayı gerçekleştirdikten daha sonra Tolgahan kendisini aramamı söylemişti.. Ben de aradım. ‘O iş tamam, adamlar peşimde. Yomra Ticaret Merkezi’nden üst hakikat gelin’ dedim. Bulunduğum yere gelerek beni aldı. Dağlık bir toprağa götürdü. Silahı bir taşın altına sakladı, bende kıyafetimi yaktım. ondan sonrasında ayrıldık. Beni gelip almayınca bir arkadaşımı aradım. Beni gelip aldı. çabucak sonrasında yolda polisler beni yakaladı” dedi. Üzerinde 700 TL çıkan saldırgan parayı borç aldığını ama arkadaşının ismini unuttuğunu söylemiş oldu.

POLİS SÖZÜNÜ MAHKEMEDE REDDETTİ

Azmettirici olduğu teziyle gözaltına alınan ve Halit A. ile bir arada adliyeye sevk edilen Tolgahan K. hakkındaki savları reddetti.Halit A. ile birlikte husus aldığını kabul eden Tolgahan K., Mustafa Bıyık’ın babasının gönlünü aldığını ve ortalarında bir sorun olmadığını belirterek birilerinin husus bağımlısı olan Halit’e ismini söylettiğini düşündüğünü söylemiş oldu. Halit’e silah ve kıyafet vermediğini belirten Tolgahan K., “Olay günü aradığı doğrudur ancak süreç tamam üzere cümleler kullanmadı. Yerini tanım etti. bahsetmiş olduğu yerde bulmadım. aracımla oradan geçerken kameralar tarafınca görüntülenmiş olmam normaldir” dedi. Ailesinin Halit ile görüşmesini istemediğini belirten Tolgahan K., 5 ay evvel cezaevinden kurallı salıverildiğini söylemiş oldu.Savcılık sorgusunun akabinde adam öldürmeye teşebbüs cürümlerinden nöbetçi hakimliğe sevk edilen her iki kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

POLİS FİRARİ BABAYI HER YERDE ARIYOR

Trabzon Emniyet Müdürlüğü iki şüpheliyi adalete teslim ettikten daha sonra üçüncü şüphelinin peşine düştü. Tabir vermeye geleceğini belirtip sırra kadem basan ve hakkında yakalama sonucu çıkarılan A.K. her yerde aranıyor.

KAYNAK: HABERTÜRK