Son Dakika Haberi… Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu tez etti! ‘Bir beklentim yok lakin…’

Semedov

New member
İzmit’te yetiştirme yurdunda büyüyen Can Gönül, devlet tarafınca verilen hakla bir kamu kurumunda misyona başlamak istedi. Kurumun kendisinden istediği evrakı toplayan Can Gönül, bunlar içinde bulunan nüfus kayıt meselai aldığı sırada, hayatında birinci kere ailesinin öteki üyelerinin isimlerini öğrendi.

Nüfus kayıt meseladeki bulunan 5 kişinin isimlerinden yola çıkıp araştırma yapan Can Gönül bir sonuca ulaşamadı. Fenerbahçe maçını izlediği sırada spikerin ulusal futbolcu Gökhan Gönül’ün ayrıntılarını verirken doğum tarihini söylemesi Can Gönül’ün dikkatini çekti.

Elindeki nüfus kayıt meselade bulunan Gökhan isimli kişi ile spikerin anons ettiği Gökhan Gönül’ün doğum tarihlerinin birebir olmasından yola çıkan Can Gönül, Gökhan Gönül’ün başka aile üyelerini araştırdı.

Gökhan Gönül’ün annesi, babası ve öbür kardeşlerinin kendi nüfus kayıt meseladeki anne, baba ve kardeş isimleriyle uyduğunu söz eden Can Gönül, “İki yaşımda yetiştirme yurduna verilmişim. O yaşımdan 18 yaşıma kadar esasen devlet bana sahip çıktı. 18 yaşından daha sonra bana memuriyet hakkı tanındı. Memur olabilmek için gittiğim kurumda benden evraklar istendi. Evraklar içinde nüfus kayıt örneği de vardı. Bende nüfus kayıt örneğimi aldığımda orada ailemi gördüm. Orada yazılı isimler vardı fakat bunlar benim ailem mi değil mi bilmiyorum. Kim olduklarını da bilmiyordum. Birinci defa denk geldim o isimlere. hayatımda birinci kere nüfus kayıt örneği görmüştüm.” dedi.

MAÇ İZLERKEN DOĞUM TARİHİNİ DUYDUM

Uzun müddet ailesini arayıp umudunu yitirdiği sırada futbol maçı izlerken duyduğu doğum gününün her şeyi değiştirdiğini tabir eden Can Gönül “Bir gün Fenerbahçe maçını izlerken spikerin 4 Ocak 1985 doğumlu Gökhan Gönül bilgisi verildiğini duydum. Ben bunu duyunca nüfus kayıt meselae koştum ve doğum tarihinin benim nüfus kayıt örneğimdeki Gökhan isimli şahısla eşleştiğini gördüm. ondan sonrasında internet kafeye gittim, Gökhan Gönül’ün ailesine baktım. Aile üyelerinde Volkan Gönül, Hakan Gönül üzere isimler vardı, benim nüfus kayıt örneğimde de bu iki isim vardı. Anne baba isimleri de birebir, Gökhan Gönül’ün evlenme tarihi bile benim nüfus kayıt örneğimdeki isimle uyuşuyor. Bu durumda Gökhan Gönül’ün ağabeyim olduğunu düşündüm.” diye konuştu.

AMCAM BENİ KABULLENMİŞ

Ailede bir tek amca ile temas kurduğunu belirten Can Gönül, şöyleki konuştu:

Dokümanları denetim ettim ve her şey birbiriyle tutuyordu, sonunda bir ailem olduğunu öğrendim. çabucak sonrasında Bursa’da bir amcam olduğunu öğrendim ve onun yanına gittik. Erol Gönül’ün yanına gittiğimizde beni yanlarına almadılar, ağabey dediğim beşerlerle gittim ve onlar konuştular. Amcam benim üzere bir çocukları olduğunu kabullendi lakin babam beni inkar etmiş.

AİLEMİN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

Gönül ailesinden maddi olarak rastgele bir beklentisi olmadığını söyleyen Can Gönül, kelamlarına şöyleki devam etti:

Bana aslına bakarsanız devlet tarafınca memuriyet hakkı tanındı. 17 yıldır tek başıma büyüdüm, her şeyi tek başıma yaşadım. Benim Gönül ailesiyle maddi bir beklentim yok, benim tek gayem ailemin kim olduğunu öğrenmek istiyorum. Annemin ve babamın kim olduğunu öğrenmek istiyorum.